Światowa czołówka SuperEnduro po raz kolejny zmierzy się w Krakowie!

17 października odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca inauguracyjną rundę nowego sezonu Mistrzostw Świata SuperEnduro. Zawody odbędą się 9 grudnia w TAURON Arenie Kraków.

Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta SA, zarządzającej TAURON Areną Kraków, Małgorzata Marcińska podkreśliła doskonałe przygotowanie obiektu do zbliżającego się wydarzenia: - Mieliśmy tu już tony ziemi, opony, bale drewna, kamienie, a nawet basen z wodą. Widzieliśmy też już wielokrotnie jak sprawnie przebiega zarówno przygotowanie toru, jak i jego demontaż i jestem przekonana, że tym razem będzie tak samo.

Jedna z przeszkód w tym roku zostanie zaprojektowana przez... kibiców! Uczestnicy specjalnego konkursu internetowego będą mogli zdecydować o jednym elemencie, który pojawi się w TAURON Arenie Kraków – szczegóły konkursu TUTAJ.

Oskar Kaczmarczyk, polski zawodnik SuperEnduro i tegoroczny Mistrz Polski, opowiedział m.in. o przygotowaniach do imprezy. Jego plan treningowy niewiele będzie się różnił od dotychczasowych przygotowań przed polską serią tych zawodów, jednak z pewnością będzie bardziej intensywny. Poza szeregiem zajęć na siłowni, regularną jazdą na rowerze czy bieganiem, najbardziej przyłożyć się będzie musiał do jazdy na motocyklu, na którą składa się jazda po torze supercrossowym i SuperEnduro. Zapytany o zawodników, którzy stanowić mogą dla niego największe zagrożenie, odpowiedział, że z pewnością największy pojedynek stoczy z Davidem Cyprianem, Timem Apolle oraz Blake’iem Gutzeitem.

Polski promotor imprezy, Tomasz Gagat zdradził, na jakie atrakcje dodatkowe mogą liczyć osoby, które odwiedzą krakowską arenę 9 grudnia: - Trzeba pamiętać, że najważniejsze będą wyścigi i sport, ale szykujemy także inne niespodzianki. Z całą pewnością nie zabraknie efektownej ceremonii otwarcia imprezy, ze sporą ilością dymu, pirotechniki i gry świateł. Chcemy, żeby widzowie poczuli, że uczestniczą w czymś naprawdę wyjątkowym. Swój udział w imprezie potwierdziła już najlepsza trójka ubiegłorocznego cyklu. Sezon w USA dobiega końca i Colton Haaker jest w bardzo wysokiej formie. W gronie jego największych rywali na pewno możemy wymienić tegorocznego zwycięzcę Red Bull 111 Megawatt – Jonny’ego Walkera. Nie możemy także zapominać o Alfredo Gomezie, który na pewno będzie trzymać gaz do samego końca. Jednym słowem na brak emocji na pewno nie będziemy narzekać, a rywalizacja będzie bardzo zacięta!.

Gościem specjalnym konferencji był patron honorowy polskiej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro, Rafał Sonik. Sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata i zwycięzca Rajdu Dakar podkreślił, jak ważne jest wspieranie lokalnych imprez i promowanie polskiego motorsportu na arenie międzynarodowej. - Z całą pewnością będę trzymać kciuki za wszystkich zawodników, którzy będą reprezentować biało-czerwone barwy. Mamy wspaniałą i niesamowicie utalentowaną młodzież i mam nadzieję, że nasi motocykliści zajmą wysokie miejsce, dostarczając nam przy tym wielkich emocji – powiedział Rafał Sonik.

Więcej informacji: www.super-enduro.com.pl

Fot. Piotr Staroń