Summeriada za nami

Biegami i wyścigami rowerowymi dorosłych na dystansie 2 km oraz rywalizacją dzieci na rolkach, wrotkach, deskorolkach i hulajnogach zakończyła się w niedzielę, 12 sierpnia Summeriada. Zawody miały miejsce obok centrum handlowego Bonarka, a ich współorganizatorem był Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Poza zmaganiami sportowymi, na placu przed Bonarką odbył się piknik rodzinny. Krakowska Policja przybliżała zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, szczególnym powodzeniem cieszył się symulator zderzeń, na którym n własnej skórze można się było przekonać jak duża jest siła uerzenia już przy 15 km/h. Policjanci rozdawali maskotki - pluszowe pancerniki, które są "twarzą" programu przypominającemu o zapinaniu pasów w samochodach. Można było także przystąpić do egzaminu na kartę rowerową czy, ubierajac specjalne gogle imitujące percepcję jaką ma człowiek po spożciu alkoholu, spróbować wykonać slalom między pachołkami lub trafić w piłkę.

Pokaz rowerowych ewolucji zaprezentowała jedna z najlepszych trialowych drużyn świata KS AQUILA WADOWICE (z udziałem medalistów Mistrzostw Świata i Europy), a rolkowe akrobacje pokazali sportowcy z Krakowskiego Klubu Sportów Wrotkarskich.

Na telebimie udostępnionym przez ZIS, w centrum handlowym Bonarka można było oglądać relacje z Igrzysk Olimpijskich w Londynie, eksponowana była także wystawa zdjęć z imprez sportowych współorganizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie - Cracovia Maraton, Tour de Pologne, Biegu Trzech Kopców i Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

[galeria:449]