Stephane Antiga przed XIV Memoriałem H.J. Wagnera: kibice siatkówki obejrzą ciekawe spektakle

We wtorek, 17 maja rozpocznie się w TAURON Arenie Kraków trzydniowy XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Turniej poprzedziła poniedziałkowa konferencja prasowa z udziałem Katarzyny Król – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Stephane’a Antigi – Selekcjonera Reprezentacji Polski oraz Jerzego Mroza – Prezesa Fundacji H. J. Wagnera.


- W imieniu Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego  i własnym chciałabym wyrazić radość, że po raz kolejny możemy gościć mistrzów świata. Wierzę, że Kraków będzie szczęśliwy dla naszej reprezentacji. Życzę trenerowi i zawodnikom udanych meczów w Memoriale, a potem awansu do Igrzysk Olimpijskich, natomiast kibicom niezapomnianych wrażeń – powiedziała Katarzyna Król.

Stephane Antiga poinformował dziennikarzy o przygotowaniach polskich siatkarzy do najważniejszych tegorocznych imprez: - Przez dwa tygodnie solidnie trenowaliśmy, Mateusz Mika oraz Piotr Nowakowski też ćwiczyli z nami normalnie. Nie było łatwe znalezienie odpowiedniego terminu dla  Memoriału. Kalendarz mamy niezwykle napięty. Jest to jednak turniej z wielkimi tradycjami i dlatego zrobiliśmy wszystko, aby się odbył również w tym roku. Zagramy z trzema mocnymi reprezentacjami – Belgią, Bułgarią i Serbią. Jestem przekonany, że w Krakowie kibice siatkówki obejrzą ciekawe spektakle.

Po występach w Krakowa, biało-czerwoni udadzą się w piątek, 20 maja z lotniska w Balicach do Tokio na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

- W Japonii ważną sprawą będzie dobra aklimatyzacja. Różnica czasu jest bowiem duża. Dlatego już w samolocie zadbaliśmy o odpowiednie warunki podróżowania, wybraliśmy klasę biznes – dodał Antiga.

-  Dziękuję trenerowi Antidze, że zechciał rozegrać Memoriał Wagnera w Krakowie. Życzymy reprezentacji jak najlepiej. Moim marzeniem jest medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio – podkreślił Jerzy Mróz.

Podczas tegorocznej 14 edycji Memoriału organizatorzy przygotowali dla kibiców dodatkowe atrakcje: uwagę zwraca darmowa aplikacja Aure, przygotowana przez firmę Abilet.pl dla posiadaczy memoriałowych biletów. Aplikację można ją pobrać ze strony www.aure.com.pl. Jest już ona dostępna na system Android. We wtorek powinna być również gotowa na system iOS.

Wyjątkową niespodzianką dla piątki najpopularniejszych siatkarzy reprezentacji będzie natomiast możliwość przejażdżki w środę, 18 maja, luksusowymi Samochodami Marzeń. Do ich dyspozycji zostaną oddane: Porsche 911 Turbo S, Porsche 911 GT3, Porsche 911 GT2, Porsche Boxter Spyder oraz Mercedes SLS AMG.

Wyruszą o 10.30 spod hotelu Sheraton przy ul. Powiśle w asyście policji, a kolumnę tych wyjątkowych aut z wyjątkowymi kierowcami otwierać będzie autokar z pozostałymi zawodnikami reprezentacji Polski.

Samochody Marzeń będzie można zobaczyć w TAURON Arenie Kraków (we wtorek, 17 maja) oraz przed głównym wejściem (środa i czwartek, 18 i 19 maja).

Skład reprezentacji Polski

Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk;
Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek;
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski;
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz;
Libero: Piotr Gacek, Paweł Zatorski

Terminarz XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Wtorek, 17 maja

17.30 Belgia – Serbia

Bezpośrednio po zakończeniu pierwszego meczu (około 19.30) – uroczyste otwarcie

20.30 Polska – Bułgaria

Środa, 18 maja

17.30 Bułgaria – Serbia

20.30 Polska – Belgia

Czwartek, 19 maja

17.30 Belgia – Bułgaria

20.30 Polska – Serbia
 

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS