Stephane Antiga o Memoriale H. J. Wagnera: to ważny etap przygotowań

W piątek, 15 sierpnia siatkarze reprezentacji Polski pracowicie spędzali czas – przed południem ćwiczyli w klubie fitness, wieczorem trenowali w Kraków Arenie, gdzie w sobotę rozpoczyna się trzydniowy XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.

- Memoriał Wagnera to ważny etap przygotowań do mistrzostw świata, które są już bardzo blisko. Rozegramy w Krakowie trzy mecze. Będą z pewnością istotnym dla nas testem przed mundialem – powiedział podczas piątkowego briefingu trener reprezentacji Polski Stephane Antiga. - Uważam, że najtrudniejszym rywalami  będą dla nas Rosjanie. Nie wiem, w jakiej są teraz formie, ale to bardzo niebezpieczny zespół.  Na pewno na wysokim poziomie potrafi też grać Bułgarzy, , chcemy ich pokonać w pierwszym występie w turnieju. Nie jesteśmy jeszcze w idealnej formie, ale myślę, że podobnie jest z pozostałymi zespołami, bo wszystkie pracują nad formą na mistrzostwa świata. W najlepszej  dyspozycji chcemy być za dwa tygodnie.

 

Oprócz Polaków, Bułgarów i mistrzów olimpijskich z Londynu Rosjan w XII Memoriale grają także Chińczycy.

 

Zainteresowanie imprezą jest rekordowe. Jak poinformował w piątek Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, Jerzy Mróz na sobotę i poniedziałek, gdy biało-czerwoni zmierzą się z Bułgarią i Rosją nie ma już biletów, wejściówki są jeszcze dostępne tylko na niedzielę.

 

Stephane Antigua ba rdzo pochlebnie wyrażał się o Kraków Arenie: - Ta hala jest bardzo ładna i duża. Przy pełnych trybunach będzie fantastycznie,. Podczas meczu Ligi Światowej z Brazylią było super.  Takiej samej, fajnej atmosfery spodziewam się na Memoriale Wagnera, liczę na głośny doping. To dla nas bardzo ważne.


XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera ma pomóc trenerowi Antidze w podjęciu ostatecznych decyzji personalnych, po turnieju powoła 14 reprezentantów na mistrzostwa świata. Krakowskie zmagania stanowią próbę generalną przed MŚ również dla pozostałych ich uczestników.

 

Program

Sobota, 16 sierpnia

17.30      Chiny - Rosja

20.30      Polska – Bułgaria

Niedziela, 17 sierpnia

17.30      Bułgaria – Rosja

20.30      Polska – Chiny

Poniedziałek, 18 sierpnia

17.30      Chiny-Bułgaria

20.30      Polska – Rosja

 

 Fot. JS/ZIS