Stadion na Suchych Stawach otwarty dla dziennikarzy

W piątek, 25 maja Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji oraz Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie zaprezentowali dziennikarzom zmodernizowany Stadion Miejski na Suchych Stawach, gdzie podczas EURO 2012 będzie trenować i przygotowywać się do meczów finałowego turnieju piłkarskich mistrzostw Europy reprezentacja Anglii.

Kilkudziesięciu przedstawicieli mediów - telewizji, radia, prasy i Internetu obejrzało. sfilmowało i sfotografowało wykonaną według brytyjskich standardów płytę boiska, przebudowaną trybunę główną, wyposażone w nowe instalacje i gruntownie wyremontowane szatnie z uwzględnieniem wskazówek sztabu szkoleniowego Anglików - byłego selekcjonera Fabio Capello i jego asystenta a potem tymczasowego selekcjonera Stuarta Pearce'a, którzy osobiście wizytowali nowohucki obiekt.

Po podpisaniu w styczniu tego roku umowy pomiędzy Angielską Federacją Piłkarską (Football Association) a Gminą Miejską Kraków, reprezentowaną przez Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie o korzystaniu przez FA ze Stadionu Miejskiego na Suchych Stawach jako centrum treningowego piłkarzy Anglii w czasie EURO 2012, przystąpiono do prac modernizacyjnych. Najważniejsze były: gruntowna przebudowa szatni z wymianą wszystkich instalacji, do czego zobowiązało się Miasto oraz przeprowadzona od 1 do 7 marca przez FA (firmę STRI) renowacja płyty boiska polegająca na wykorzystaniu istniejącej darni poprzez jej sfrezowanie, wymieszanie z piaskiem i włóknami polimerowymi, co nadało podłożu większej sprężystości i elastyczności.

Ponadto, Gmina Miejska Kraków zadbała o modernizację wejścia głównego do budynku (malowanie, wymiana elementów mocujących); foyer oraz korytarzy (malowanie, wymiana oświetlenia) , sali konferencyjnej (wymiana wykładziny, malowanie i naprawa okien); elewacji budynku, trybuny głównej, otoczenia bieżni w pobliżu tej trybuny, modernizację i wyposażenie pomieszczenia medycznego i masażu; wyposażyła foyer w meble, zamontowała urządzenia do czyszczenia butów piłkarskich.

1 czerwca spodziewana jest w Krakowie pierwsza część ekipy angielskiej, 6 czerwca powitamy w naszym mieście piłkarzy i trenerów z nowym selekcjonerem Royem Hodgsonem, a 8 czerwca o godz. 10.30 odbędzie się na Suchych Stawach otwarty dla publiczności trening reprezentacji Anglii, która trzy dni później rozegra swój inauguracyjny mecz EURO 2012 - z Francją w Doniecku.

[galeria:427]
Fot. MCH/ZIS