Spartanie pobiegną dla Stasia

Członkowie ruchu charytatywnego Spartanie Dzieciom pobiegną w 12. Cracovia Maraton w pełnym rynsztunku bojowym na rzecz Stasia, który urodził się z wrodzonym zniekształceniem kończyn dolnych i rok temu przeszedł amputację nóg.

Spartanie Dzieciom to charytatywna grupa biegowa, która zrzesza osoby chcące połączyć swoje dwie pasje - bieganie długodystansowe i pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. Wykonują również bojowy taniec - Haka. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo przy okazji swoich biegów.

W 12. Cracovia Maraton Spartanie pobiegną dla Stasia, który urodził się z wrodzonym zniekształceniem kończyn dolnych. Rok temu przeszedł amputację nóg. Ewa i Mariusz - rodzice Stasia, walczą, aby ich synek mógł powrócić do normalności. Do tego niezbędne są jednak kosztowne protezy i długoletnia rehabilitacja. Od 26 do 28 kwietnia na terenie całego Krakowa kwestować będą uczniowie z krakowskich szkół oraz ratownicy z Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dobrowolne datki będzie można wrzucać do specjalnych spartańskich puszek. Zachęcamy również do wpłat na konto.

27 kwietnia Spartanie będą uczyć bojowej Haki, a WOPR przeprowadzi pokaz ratowniczy oraz szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Dla wszystkich kibiców i biegaczy niezwykłą atrakcją będzie również charytatywna licytacja, na którą zostaną wystawione 2 koszulki sportowe z podpisem Iwony Guzowskiej, wielokrotnej mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, która dołączyła ostatnio do grona Honorowych Spartan. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na zakup protez dla 2-letniego Stasia.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku ze spotkania Spartan ze Stasiem!Na trasie 12. Cracovia Maraton Spartanie będą się zatrzymywać na wyznaczonych przystankach i tańczyć Hakę (mapka z zaznaczonymi przystankami znajduje się poniżej).