Spacerownik Trasą Biegu Trzech Kopców

W czwartek, 5 września z krakowskim wydaniem „Gazety Wyborczej" ukaże się specjalny dodatek „Spacerownik Trasą Biegu Trzech Kopców", w którym opisane są zarówno sportowe jak i turystyczne atrakcje znajdujące się między Kopcami: Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Tegoroczny, już VII Bieg Trzech Kopców, organizowany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie,  odbędzie się 6 października, ale już w najbliższą niedzielę, 8 września nie tylko czytelników „Gazety Wyborczej” , ale wszystkich krakowian i turystów,  zainteresowanych historią naszego miasta, zapraszamy do udziału w spacerze trasą Biegu Trzech Kopców, podczas którego  autor czwartkowego „Spacerownika” Krzysztof Jakubowski opowie o najatrakcyjniejszych miejscach, zabytkach i obiektach, przypomni ciekawe fakty i anegdoty z nimi związane.

 

Miejsce zbiórki niedzielnego spaceru zostało wyznaczone w pobliżu Kopca Krakusa, na ulicy Za Torem, przy kładce nad Aleją Powstańców Śląskich. Najłatwiej dostać się tam tramwajem (w kierunku Bieżanowa) i wysiąść na przystanku przy ul. Limanowskiego a potem dojść ulicą Robotniczą na miejsce zbiórki. Przy dojeździe samochodem, należy skręcić z ul. Wielickiej w ul. Zamkniętą przed stacją paliw Orlenu.

 

Spotykamy się w niedzielę, 8 września o godz. 10.00!