Solne trofea dla zwycięzców V Grand Prix Polski

Efektowne trofea przygotowane przez Kopalnię Soli Bochnia trzymają trzy najlepsze pary V Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. O przygotowaniach do turnieju poinformowali podczas zorganizowanej w czwartek, 21 czerwca konferencji prasowej Urszula Filipowicz ? Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Grzegorz Silczuk ? Dyrektor Klubu Sportowego Wanda.

W trakcie spotkania w siedzibie ZIS odbyła się nie tylko prezentacja nagród, ale także turniejowych koszulek. Dyrektor Filipowicz przedstawiła krótką historię siatkówki plażowej - od 1996 roku dyscypliny olimpijskiej, zachęciła do wizyty w ośrodku sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Bulwarowej mieszkańców Krakowa i przebywających w naszym mieście turystów. Oprócz ciekawej rywalizacji niemal całej krajowej czołówki organizatorzy zapewniają przez trzy dni basen za darmo , ciekawe konkursy z nagrodami , gry i zabawy dla najmłodszych.

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń - do wtorku chęć startu w Nowej Hucie wyraziły 53 duety, a zapisy będą jeszcze przyjmowane w piątek rano - najtrudniejszym zadaniem będzie sprawne przeprowadzenie eliminacji. O systemie kwalifikacji zadecydują ostatecznie komisarz zawodów Witold Murczkiewicz i sędzia główny Wiesław Cieślik.

Jak podkreślił Grzegorz Silczuk, ogromna frekwencja siatkarzy w Krakowie nie jest przypadkowa, Grand Prix Polski o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego ma bowiem bardzo wysokie notowania w środowisku. Nie bez znaczenia jest także pula nagród - 20 tysięcy złotych, najwyższa w cyklu Grand Prix.

W poprzednich edycja ch walczyli tu o zwycięstwo wszyscy najlepsi gracze - z Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem, Michałem Kądziołą i Jakubem Szałankieiwcz, Bartosz Łosiakiem i Piotrem Kantorem na czele a do historii przeszły zmagania w 2009 roku, kiedy z „dziką kartą" wystąpił Daniel Pliński - ówczesny wicemistrz świata i późniejszy mistrz Europy w siatkówce halowej a trzecie miejsce (w parze z Tomaszem Wieczorkiem) zajął Michał Kubiak - obecnie czołowa postać prowadzonej przez Włocha Andreę Anastasiego reprezentacji Polski, która za kilka tygodni w Londynie przystąpi w Londynie do batalii o olimpijski medal.

Po silnych emocjach związanych z Euro 2012 pora na relaks na łonie natury. Na Bulwarową należy wybrać się całymi rodzinami, w gronie przyjaciół i znajomych. Siatkówka plażowa daje gwarancję znakomitej rozrywki. Przed niedzielnym finałem, około godz. 13.00, zostanie rozegrany pokazowy mecz pań: Sandry Biernatek i Iwony Kuskowskiej z Pauliną Stojek i Klaudią Janotą.

Aby ułatwić śledzenie przebiegu zawodów organizatorzy przygotowali bezpłatny kolorowy folder z drabinką turnieju głównego.

Na zaktualiozwanej w czwartek liście startowej w czołowej ósemce, która zagwarantowany udział w turnieju głównym znajdują się:

1. Damian Wojtasik/Jarosław Lech
2. Maciej Kosiak/Maciej Rudol
3. Sebastian Sobczak/Piotr Janiak
4. Rafał Matusiak/Dominik Witczak
5. Piotr Słonina/Paweł Piwowarczk ("dzika karta")
6. Dawid Popek/Michał Makowski
7. Marcin Melnarowicz/Mateusz Radojewski
8. Tomek Sińczak/Bartłomiej Kiernoz

[galeria:435]
Fot. MCH/ZIS