Sobota, 18 maja: dzień kolarskich wydarzeń w Krakowie

Co najmniej dwa tysiące amatorów dwóch kółek spotka się w sobotę, 18 maja w Krakowie. Po raz trzeci z rzędu odbędą się naszym mieście zawody z cyklu Skandia Maraton Lang Team. Zakończy się także 1. Wyszehradzki Rajd Kolarski, jego uczestnicy wystartują dzień wcześniej z Budapesztu.

Aby wziąć udział w wyścigu Skandii wystarczy mieć rower i kask. W Krakowie na bazę imprezy, miejsce startu i mety wybrano, jak zawsze, Błonia. Organizatorzy proponują cztery dystanse: Rodzinną Paradę (11 km), Mini (22 km) , Medio (66 km) i Grand Fondo (88 km) , w zależności od kondycji i umiejętności uczestników zawodów, Początek zmagań o godz. 11.00.

Cykl Skandia Maraton Lang Team składa się w tym roku z sześciu edycji. Inauguracyjna odbyła się już 27 kwietnia w Warszawie. Kolejne zaplanowano w Krakowie (18 maja), Krokowej (25 maja), Dąbrowie Górniczej (8 czerwca), Bytowie (15 czerwca) i Kwidzynie (28 września).

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.skandiamaraton.pl.

W Krakowie zobaczymy również zawodowców, ponieważ na najdłuższym dystansie grand fondo zostanie rozegrana jednocześnie pierwsza eliminacja Pucharu Polski.

Podstrona krakowskiej edycji Skandia Maraton Lang Team, gdzie można znaleźć program imprezy, opisy i mapy tras oraz listę startową dostępna jest tutaj.

Od początku nadrzędnym celem wyścigów Skandii jest promowanie aktywnego trybu życia. Przy okazji można też zdobyć atrakcyjne nagrody i poczuć atmosferę wielkiego wydarzenia sportowego, dba o to bowiem Lang Team, który zajmuje się przede wszystkim organizacją Tour de Pologne UCI World Tour, ale bogatą oprawę przenosi również na nieco mniejsze przedsięwzięcia, m.in. Skandia Maraton Lang Team.

Nieprzypadkowo więc, to właśnie Czesław Lang ze swoją ekipą zajął się przygotowaniem i przeprowadzeniem 1. Wyszehradzkiego Rajdu Kolarskiego.

300 kolarzy amatorów ma wyruszyć w piątek, 17 maja ze stolicy Węgier, Budapesztu, by po przejechaniu 533 kilometrów w ciągu prawie 18 godzin - przez Słowację i Czechy - dotrzeć nazajutrz do Polski - na metę w Krakowie.

Pierwsi zawodnicy są spodziewani na mecie (Al. 3 Maja, w pobliżu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana/Wisły) w sobotę, 18 maja, około godz. 8.00-9.00.

Ten niecodzienny wyczyn sportowy ma rozpowszechnić ideę współpracy między państwami Grupy Wyszehradzkiej a także w innych krajach europejskich i krajach Partnerstwa Wschodniego, podkreślić polskie przewodnictwo w V4, które potrwa do 30 czerwca tego roku.

W 1. Wyszehradzkim Rajdzie Kolarskim prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna i zespołowa. Suma nagród to 100 tys. euro, triumfatorzy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymają po 10 tys. euro.

Przy organizacji obu sobotnich imprez kolarskich  firmę Lang Team wspiera Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.


Start krakowskiej edycji Skandia Maraton Lang Team w 2012 roku                                                            Fot. MCH/ZIS