Śniadanie z brązowym medalistą MŚ piłkarzy ręcznych: Idziemy na rekord!

Brązowy medalista tegorocznych mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Katarze Piotr Masłowski uczestniczył w zorganizowanym w czwartek, 23 kwietnia w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie śniadaniu prasowym.

Za kilka miesięcy, od 15 do 31 stycznia, nasze miasto i Tauron Arena Kraków znajdą się w centrum zainteresowania ludzi związanych z piłką ręczną z okazji Mistrzostw Europy, w których rywalizować będzie 16 najlepszych męskich reprezentacji Starego Kontynentu.

 

O najważniejszych imprezach, poprzedzających to wielkie wydarzenie sportowe mówił Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal. Przypomniał także, że podczas EURO 2016 aż 19 meczów, w tym wszystkie z udziałem polskich szczypiornistów oraz półfinały i finał, odbędzie się w Tauron Arenie Kraków. W podwawelskim grodzie zostaną też zorganizowane ceremonie otwarcia i zamknięcia mistrzostw.

 

Przygotowania organizacyjne i sportowe do EURO 2016  zapoczątkuje towarzyski Turniej Majowy, w jego ramach 1 maja i 2 maja biało-czerwoni wystąpią w Krakowie przeciwko Rumunii i Egiptowi, a 3 maja zagrają z Brazylią w katowickim Spodku.

 

W związku z tym turniejem rusza akcja „Idziemy na rekord!”. W Tauron  Arenie Kraków będzie podjęta  próba poprawienia rekordu frekwencji na meczu reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, który wynosi obecnie 10 500 widzów  i ustanowiony został w 2012 r. w Ergo Arenie w czasie towarzyskiego spotkania z Niemcami.

Kibice z Krakowa  otrzymali niepowtarzalną szansę zobaczenia w akcji trzeciej drużyny świata, grającej po raz pierwszy od zdobycia brązowego medalu w Katarze.

 

- Jestem przekonany, że publiczność dopisze i będzie nas gorąco dopingować. Cieszę się, że Miasto Kraków już teraz umożliwiło nam sprawdzenie Areny przed mistrzostwami Europy – podkreślił Piotr Masłowski, na co dzień zawodnik Azotów Puławy.

 

Na tym oczywiście nie koniec atrakcji przybliżających nas  do EURO 2016. Na 19 czerwca w ICE Kraków zaplanowano losowanie grup ME a dzień później – znów w Tauron Arenie Kraków – towarzyski mecz Polska – Dania.

 

O tym, jak Kraków i województwo małopolskie włączą się w promocję  Men’s EHF EURO 2016 Poland mówił z kolei Prezes Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej  Zbigniew Gorączko.

 

Odbędą się m.in. turnieje na „Orlikach”. Dzieci i młodzież spotkają się już 30 kwietnia  z obecnymi gwiazdami handballu – brązowymi medalistami MŚ 2015 oraz z  krakowskimi olimpijczykami Jerzym Garpielem i Janem Wojciechem Gmyrkiem oraz wybitnymi trenerami Boguchwałem Fularą i Stanisławem Majorkiem.


Jak powiedział w czwartek Dyrektor Krzysztof Kowal, Kraków poparł starania Związku Piłki Ręcznej w Polsce o przyznanie organizacji finałowego turnieju MŚ mężczyzn w 2023 roku.

 

Fot. MCH/ZIS