Smutny weekend krakowskich piłkarzy, w środę Śląsk - Wisła w Pucharze Polski

Krakowskie zespoły piłkarskie znów nie popisały się w ligowej rywalizacji. W sobotę, 6 kwietnia, nieoczekiwanej porażki przed własną publicznością doznała w I lidze Cracovia, przegrywając z Dolcanem Ząbki 0-2 (0-0). Dzień później, w niedzielę, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana Wisła uległa w ekstraklasie Piastowi Gliwice 1-2 (1-0). Już w środę, 10 kwietnia drużyna "Białej Gwiazdy" zmierzy się ze Śląskiem we Wrocławiu w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Polski.

Kibice Cracovii, wprowadzeni przed sobotnim w dobry nastrój przez trenera hokeistów Rudolfa Rohačka i kapitana zespołu Daniela Laszkiewicza, którzy zaprezentowali trofeum za zdobycie mistrzostwa Polski i odebrali puchar ufundowany z tej okazji przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, liczyli także na sukces piłkarzy.

Te nadzieje rozwiali po przerwie zawodnicy Dolcanu, gole strzelili: Dariusz Zjawiński (58') i Damian Świerblewski (80'). Po tej porażce Cracovia jest czwarta z dorobkiem 40 pkt. w 22 meczach.

Wisła szybko, bo już w 8 min uzyskała prowadzenie za sprawą Ivicy Ilieva, dała się jednak zaskoczyć Piastowi w drugiej połowie, w ciągu zaledwie 3 minut, najpierw po wolnym wykorzystał okazję, popisując się celnym uderzeniem piłki głową Damian Zbozień (70'), a potem, po rożnym, okazji nie zmarnował Rudolf Urban (73'). W tabeli wiślacy zajmują po 21 kolejkach 10. miejsce (27 pkt).

W tym tygodniu przed piłkarzami z Reymonta duże wyzwania, już w środę, 10 kwietnia we Wrocławiu, o godz. 18.30, pierwsza półfinałowa konfrontacja w Pucharze Polski ze Śląskiem (transmisja telewizyjna w TVN Turbo), a w sobotę, 13 kwietnia, o godz. 18.00, w Krakowie potyczka w ekstraklasie z Legią Warszawa.