SMLT 2016: Rodzinna zabawa i Puchar Polski w Krakowie

W sobotę, 7 maja w Krakowie zorganizowana zostanie druga tegoroczna edycja cyklu Skandia Maraton Lang Team. Na Błoniach Krakowskich będzie można bawić się z całą rodziną, sprawdzić swoją kolarską formę i kibicować najlepszym zawodnikom walczącym o Puchar Polski w maratonach MTB. Początek wyścigów o godz. 11.00.

Skandia Maraton Lang Team w Krakowie to najpopularniejsza edycja w całym kalendarzu Maratonów Rowerowych Lang Team. W zawodach regularnie padają rekordy frekwencji, a przed rokiem na Błoniach Krakowskich wystartowało ponad 1800 uczestników. - Skandia Maraton Lang Team to impreza, która w Krakowie od razu została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników. Przypomnę, że pierwsze zawody tego cyklu zorganizowaliśmy w naszym mieście w 2011 roku.  W sobotę, 7 maja spotkamy się więc już po raz szósty. Zawsze mamy szczęście do pogody. Baza maratonu na Błoniach Krakowskich i atrakcyjna trasa ściągają  rzesze miłośników jazdy na rowerze – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wszyscy chętni będą mogli spróbować sił na jednym z trzech dystansów – Mini (24 km), Medio (64 km) i Grand Fondo (90 km). Miasteczko wyścigu powstanie na Błoniach Krakowskich, skąd kolarze wyruszą na poszczególne trasy – szybkie, ale trudne technicznie. Dla mniej doświadczonych kolarzy wymagające mogą okazać się przede wszystkim fragmenty trasy w Lasku Wolskim. Ciekawie wygląda również środkowa część rundy na dystansach Medio i Grand Fondo z dużą liczbą zjazdów i podjazdów. Start i meta oczywiście na Błoniach, gdzie można się spodziewać zaciętej walki, zwłaszcza na dystansie Grand Fondo, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski w maratonach MTB. - To dodaje prestiżu i znaczenia zmaganiom kolarzy. Miło popatrzeć na efekty naszej współpracy z Czesławem Langiem i jego ekipą. Organizujemy wydarzenie sportowe na bardzo wysokim poziomie, co do tego nikt, kto choć raz wystartował w Krakowie nie ma wątpliwości – dodaje Dyrektor Krzysztof Kowal. Zwycięzca otrzyma 100 punktów do klasyfikacji Pucharu Polski oraz nagrody finansowe.

W Krakowie najlepsi kolarze będą również o zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. - Kwalifikację uzyskają dwie zawodniczki i dwóch zawodników najwyżej sklasyfikowani w rankingu stworzonym na podstawie wyników uzyskanych w trzech maratonach, w tym dwóch Skandia Maraton Lang Team w Krakowie i Gdańsku – tłumaczy Andrzej Piątek, Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Kolarskiego. Wszyscy startujący w Skandia Maraton Lang Team walczą również o cenne nagrody rzeczowe, wśród których znajdują się kolarskie stroje Quest, zestawy produktów energetycznych Vitarade, akcesoria i osprzęt rowerowy Shimano, zegarki Festina, opony CST, bagażniki rowerowe Thule i kolarskie nagrody od Harfa Harryson. Podczas wszystkich edycji rozgrywana jest także Premia Shimano z dodatkowymi nagrodami. Kolejną atrakcją krakowskiej edycji będą Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB TAURON CUP.

Skandia Maraton Lang Team to nie tylko sportowa rywalizacja, to również wspaniały piknik, na którym świetnie bawią się całe rodziny. Z myślą o najmłodszych przygotowana została Parada Rodzinna – krótka, ośmiokilometrowa runda wokół Błoń, którą maluchy mogą pokonać samemu lub w asyście rodziców. Niezapomniane wrażenia – gwarantowane.

Po rowerowej przejażdżce można odpocząć w miasteczku imprezy, w którym na pewno nie zabraknie atrakcji. Pojawi się tam specjalna strefa Pozytywnych Obrotów, w której będzie można wykręcić kilometry na trenażerze, a następnie „przekazać je” wybranej szkole podstawowej. Placówka w danym regonie, która zbierze najwięcej głosów otrzyma nagrodę specjalną – szkolenie z bezpieczeństwa prowadzone przez Dorotę Stalińską z fundacji Nadzieja. Wszystkie szkoły biorące udział w akcji otrzymają natomiast pakiety bezpieczeństwa (zestaw odblasków i materiały edukacyjne) dla młodych rowerzystów i pieszych.

Zapisy internetowe prowadzone były na stronach www.skandiamaraton.pl oraz www.maratonylangteam.pl do środy, 4 maja włącznie.

Zgłoszeń będzie można dokonywać również w Biurze Zawodów w miasteczku imprezy - dzień przed i w dniu wyścigów.

Biuro Zawodów (Błonia Krakowskie)

Czynne w dniach:

6 maja (piątek), w godz. 16.00-19.00

7 maja (sobota), w godz. 8.00-10.30

Program imprezy oraz inne szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

Fot. MCH/ZIS