Słoneczny spacer trasą Biegu Trzech Kopców

Pomysł Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i „Gazety Wyborczej" zorganizowania spaceru trasą Biegu Trzech Kopców bardzo spodobał się miłośnikom wędrówek i zwiedzania miasta. W niedzielę, 8 września ponad 200 osób pokonało dystans blisko 8 kilometrów, poznając po drodze wiele atrakcyjnych miejsc podwawelskiego grodu.

Słoneczna pogoda  umożliwiła podziwianie pięknej panoramy Krakowa z Kopca Krakusa, gdzie rozpoczął się niedzielny spacer, wzbogacony ciekawymi  opowieściami Krzysztofa Jakubowskiego o mijanych zabytkach, willach i domach znanych krakowian.

 

Spacerowicze z zainteresowaniem  wysłuchali także informacji o działalności Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, organizowanych przez ZIS imprezach sportowo-rekreacyjnych m.in. takich jak: Cracovia Maraton, Bieg Trzech Kopców, Bieg Sylwestrowy czy Półmaraton Marzanny, o projekcie „Turystyczny szlak żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie” i Krakowskim Tramwaju Wodnym.

 

Niedzielna wycieczka, która trwała z górą cztery godziny, została poprzedzona wydaniem „Spacerownika Trasą Biegu Trzech Kopców”,  który ukazał się w czwartek, 5 września, jako  16-stronicowy dodatek do „Gazety Wyborczej”.

 

Na tegoroczny, VII Bieg Trzech Kopców – Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim zapraszamy już 6 października!

 

Fot. MP/ZIS