Skarbonka pomysłów dla Krakowa

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji społecznej ?Skarbonka pomysłów dla Krakowa?, której celem jest promocja miasta i zebranie pomysłów na rozwój jego oferty kulturalno-rozrywkowej bezpośrednio od mieszkańców Krakowa i jego gości. Akcja rozpocznie się w poniedziałek, 20 sierpnia na płycie Rynku Głównego od strony ul. Siennej.

Tam ustawiona zostanie specjalna skarbonka pomysłów i odbędzie się impreza inaugurująca, która potrwa od godz. 10.00 do godz. 18.00. Następnie skarbonka znajdzie się na Małym Rynku, gdzie pozostanie do 18 września.

Poprzez zabawę organizatorzy chcą zmobilizować lokalną społeczność do współtworzenia miasta, do myślenia o jego doskonaleniu. To mieszkańcy Krakowa, żyjąc i działając na co dzień w mieście, sami najlepiej wiedzą, co jest dla nich ważne. Dlatego będą oni mogli wziąć udział w konkursie „Skarbonka pomysłów dla Krakowa" i wypełniając oraz wrzucając do skarbonki specjalny formularz lub za pośrednictwem strony internetowej: www.skarbonka-pomyslow.pl zgłosić swoje pomysły dla miasta w czterech kategoriach:

  • kategoria I: Propozycja zorganizowania imprezy sportowej i kulturalno rozrywkowej, jakiej brakuje w Krakowie i która by promowała kulturę miasta na cały świat.
  • kategoria II: Propozycja hasła dla Krakowa, które odzwierciedla jego walory kulturowe, klimat, potencjał oraz unikatowość. Hasło ma być w j. polskim, nie może się składać więcej niż z 6 wyrazów, - mile widziana kreatywność i oryginalność pomysłu.
  • kategoria III: Przedstawienie listy 10 miejsc w Krakowie (poza głównymi atrakcjami turystycznymi miasta), które najlepiej oddają krajobraz kulturowy Krakowa i które koniecznie trzeba zobaczyć.
  • kategoria IV: Przedstawienie swoich, autorskich propozycji na nietuzinkowy sposób czerpania przyjemności z oferty kulturalnej Krakowa, przy wykorzystaniu własnych oszczędności.

W konkursie przewidziane są nagrody za pierwsze miejsca w każdej kategorii - ich laureaci otrzymają karty podarunkowe do Empiku o wartości 500 zł oraz po dwa wyróżnienia - tu nagrodą będą bony do Empiku o wartości 200 zł.

Organizatorami akcji są Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.