Skandia z Krakowem: Ciekawe propozycje współpracy

Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA to znany sponsor główny Tour de Pologne i sponsor tytularny cyklu MTB - Skandia Maraton Lang Team. Obie imprezy odbywają się w ostatnich latach w Krakowie, nic więc dziwnego, że Skandia postanowiła otworzyć w naszym mieście swoją placówkę i jednocześnie rozszerzyć formy współpracy z władzami samorządowymi w popularyzowaniu wydarzeń sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.

Mówił o tym w środę, 7 listopada, w krakowskim oddziale Skandii przy ulicy Karmelickiej 28 podczas wizyty Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Prezes Skandia Życie TU SA Paweł Ziemba. W dowód uznania za systematyczne wspieranie Tour de Pologne, który nieprzerwanie od 2008 roku kończy się w Krakowie Prezydent Jacek Majchrowski otrzymał żółtą koszulkę lidera z autografem triumfatora tegorocznego wyścigu, Włocha Moreno Mosera.

Jedną z inicjatyw Skandii, wychodzącą naprzeciw postulatom mieszkańców podwawelskiego grodu i turystów był projekt „Skarbonka pomysłów dla Krakowa", dużym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa fotografii sportowych „Kraków nie tylko zabytkami stoi...", przygotowana razem z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Urządzając biuro przy ul. Karmelickiej, Skandia w centralnym jego punkcie umieściła interesującą i zarazem efektowną ekspozycję, dokumentującą jej bardzo ściśle związki z organizowanymi w Krakowie imprezami sportowymi.

- Naszym podstawowym elementem współpracy z Krakowem, który od wielu lat budujemy jest sport, czyli Tour de Pologne i Skandia Maraton - podkreśla Prezes Skandii Paweł Ziemba. - Podpisaliśmy z miastem trzyletnią umowę, ale nie tylko w obszarach sportowych, choć naszą wizytówką aktywności są rowery. Jako korporacja finansowa możemy wspierać inne działania. Jesteśmy mocno zainteresowani integracją środowiska i zaistnienia poprzez pomoc , corporate responsibility. Od miasta oczekujemy wskazania, gdzie w przypadku posiadania określonych środków finansowych, powinniśmy je skierować. Na pewno łatwiej się rozmawia, gdy partnerzy się już znają i mają do siebie zaufanie. Kraków jest obecnie jedynym miastem, w które tak mocno chcemy się zaangażować. Traktujemy, przepraszam za określenie, projekt krakowski jako obszar pewnych ćwiczeń i zbierania doświadczeń. Przygotowaliśmy specjalną stronę internetową: www.skandia-krakow.pl Za jej pośrednictwem będziemy chcieli dzielić się w mieszkańcami, naszymi klientami wspólnymi osiągnięciami, zapraszać do współudziału w wielu imprezach i niekoniecznie tylko takich, których Skandia jest głównym sponsorem.