Skandia Maraton Lang Team 2014: 31 maja na Błoniach Krakowskich

Znany jest już program tegorocznego cyklu bardzo popularnej wśród entuzjastów jazdy na rowerze imprezy – Skandia Maraton Lang Team. 31 maja zapraszamy na Błonia Krakowskie, gdzie wyznaczono start i metę zmagań.

Szczegóły kolejnej odsłony kolarskiej rywalizacji  zostały przedstawione podczas konferencji prasowej, która odbyła się 4 kwietnia w Warszawie z udziałem  Pawła Ziemby -  Prezesa Zarządu Skandia Życie S.A.,  Czesława Langa – Dyrektora Generalnego Lang Team oraz partnerów, sponsorów i przedstawicieli miast goszczących poszczególne edycje maratonu.

 

Jeszcze więcej ścigania!

 

To będzie kolejne wielkie święto wszystkich miłośników dwóch kółek. Podczas Skandia Maraton Lang Team 2014 jest do pokonania  łącznie ponad 700 kilometrów. Wystarczy mieć rower i kask - o resztę zadbają organizatorzy.

 

W tym roku zwiększono liczbę wyścigów. Cykl rozpocznie się, jak przed rokiem, w Warszawie (26 kwietnia). Później gospodarzami będą: Kraków (31 maja - start i meta na Błoniach),  Bytów (14 czerwca), BUKOVINA Terma Hotel Spa (28 czerwca), Krokowa (5 lipca), Dąbrowa Górnicza (27 września) i  Kwidzyn (4 października). Do wyboru - cztery dystanse. rodzinna parada, mini, medio i dystans dla zawodowców - Grand Fondo.

 

Narodowy sport Polaków?

 

Kolarstwo w wydaniu amatorskim ma w Polsce bardzo liczną reprezentację - Moim marzeniem było, żeby jak najwięcej Polaków jeździło na rowerach, żeby rower stał się modny - mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team. Wygląda na to, że jego marzenie się spełnia. Według Pentagon Research, firmy specjalizującej się w badaniach efektywności sponsoringu sportowego w Polsce rekreacyjna jazda na rowerze zajmuje I miejsce w rankingu.

 

Amatorzy razem z zawodowcami

 

Dodatkowym smaczkiem jest Puchar Polski w maratonie MTB, rozgrywany w każdej z miejscowości poza Warszawą, w którym ścigają się zawodowcy. Ideą cyklu jest połączenie zmagań amatorów i profesjonalistów, od których amatorzy mogą się sporo nauczyć. Wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania, szerokość kolarskiej łydki czy markę roweru łączy jedno - miłość do dwóch kółek i sportowej rywalizacji.

 

Dziennikarze na start!

 

Podczas Skandia Maraton Lang Team rywalizują również dziennikarze, którzy walczą o tytuł Mistrza Polski. - Gdy widzisz, jak męczą się zawodowcy, to możesz się zastanawiać, czy porywanie się na takie wyzwanie ma sens. Oczywiście, że ma! Jeśli tylko masz okazję sprawdzić się w podobnych warunkach, co najlepsi zawodnicy w danej dyscyplinie, to próbuj. Szczególnie w naszym zawodzie, bo dzięki temu łatwiej zrozumieć sportowca. Poznajesz na własnej skórze, co znaczą kolarskie określenia „odcięło prąd” i „nogi płoną”. Nie ma sensu oszukiwać – to nie jest łatwy kawałek chleba, nawet jeśli jedziesz tylko po to, by dojechać do mety i nie marzysz o miejscu w czołówce - tłumaczy Jakub Wojczyński, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.

 

Fot. Szymon Gruchalski