Skandia Maraton Lang Team 2012: W niedzielę 6 maja wielkie otwarcie w Krakowie

W niedzielę, 6 maja na Błoniach Krakowskich rozpocznie się tegoroczny cykl kolarskich imprez Skandia Maraton Lang Team. To już szósta edycja niezwykle popularnych zawodów, w których do tej pory wzięło udział z górą 26 tysięcy amatorów jazdy na rowerze.

Oficjalna prezentacja odbyła się w piątek, 27 kwietnia w Warszawie, w siedzibie głównego sponsora, jakim jest Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

W tym roku Skandia Maraton Lang Team zawita do siedmiu miast: Krakowa (6 maja), Białegostoku (12 maja), Lublina (27 maja), Gdańska (3 czerwca), Bytowa (27 lipca), Rzeszowa (9 września) i Kwidzynia (22 września). Natomiast 16 września w Dąbrowie Górniczej zostaną zorganizowane Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB, których przeprowadzenie powierzono ekipie Lang Team Czesława Langa.

Podczas Wielkiego Finału Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie wśród uczestników co najmniej trzech zawodów tegorocznego cyklu na dystansach: Mini, Medio i Grand Fondo losowana będzie główna nagroda - samochód marki Jeep.

Przed rokiem, gdy Skandia Maraton Lang Team zadebiutował w Krakowie, do rywalizacji - ze startem i metą na Błoniach - stanęło 856 kolarzy, w kategorii dla wyczynowców (Grand Fondo) zwyciężył Adrian Brzóżka.

W imprezie wziął udział  - wraz żoną i trzema synami - Jonas Jonsson - Przewodniczący Rady Nadzorczej polskiej Skandii, jednocześnie szef Skandia Retail Europe, na trasie pojawili się również Wacław Skarul - Prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Zbigniew Krzeszowiec - reprezentant naszego kraju w Wyścigu Pokoju i mistrzostwach świata i Joanna Jabłczyńska - odtwórczyni jednej z głównych ról w telewizyjnym serialu „Na Wspólnej".

Wiele znanych osób, miłośników jazdy na rowerze, zobaczymy też 6 maja. Organizatorzy czekają na zgłoszenia a wszystkich zapraszają na Błonia Krakowskie. Będą wielkie sportowe emocje i wspaniała zabawa. Do współpracy z satysfakcją włącza się, reprezentujący Gminę Miejską Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Pełna informacja, w tym opis trasy i program zawodów w Krakowie, znajduje się na  stronie internetowej: www.skandiamaraton.pl.