Siostry Radwańskie w Tokio: Urszula coraz bliżej Agnieszki

Krakowianka Urszula Radwańska jest już 36. w światowym rankingu tenisistek, coraz bliżej zajmującej obecnie 3. miejsce starszej siostry Agnieszki. Obie występują w tym tygodniu w turnieju Toray Pan Pacific, z pulą nagród 2 168 400 $ w Tokio, gdzie Agnieszka Radwańska broni tytułu.

W drugiej rundzie dojdzie w stolicy Japonii do ciekawej polsko-serbskiej konfrontacji. Rozstawiona z „trójką" Agnieszka Radwańska spotka się z Jeleną Janković, a Urszula Radwańska, po wyeliminowaniu w poniedziałek reprezentantki gospodarzy, kwalifikantki Kurumi Nary 6-2, 6-4, zagra z Aną Ivanović (nr 11).

W historii klasyfikacji WTA tylko dwie Polki były wyżej od Urszuli Radwańskiej - jej siostra Agnieszka (w tym sezonie już nawet druga) oraz jeszcze jedna tenisistka z Krakowa, Magdalena Grzybowska (trzydziesta w 1998 roku).

Agnieszka Radwańska wraca na korty po dwutygodniowej przerwie. Wiadomo już, że jako czwarta zawodniczka - po Białorusince Wiktorii Azarence, Rosjance Marii Szarapowej i Amerykance Serenie Williams - zapewniła sobie udział w grze pojedynczej TEB BNP Paribas WTA Championships w Stambule (23-28 października). Prawo gry w Turcji uzyska tylko osiem singlistek (plus dwie rezerwowe) oraz cztery pary deblowe.