Siostry Radwańskie w Stanford: Agnieszka już w drugiej rundzie, udane eliminacje Urszuli

Zajmująca obecnie 14. miejsce na świecie krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA Premier, z pulą nagród 721 tys. USD, w amerykańskim Stanford, po zwycięstwie nad Czeszką Barborą Zahlavovą-Strycovą 6-1, 6-2. W turnieju głównym, dzięki udanym występom w eliminacjach, zagra także Urszula Radwańska.

Kolejną rywalką rozstawionej z numerem piątym Agnieszki będzie Kai-Chen Chang (Tajwan), która na zakończenie sesji wieczornej uporała się z posiadaczką "dzikiej karty" Hilary Barte (USA) 7-5, 6-4.
Najlepsza polska tenisistka w Kalifornii ma nie tylko okazję do zaprezentowania swoich umiejętności sportowych. Jest również autorką bloga na oficjanej stronie internetowej WTA. W tej nowej roli zadebiutowała wiosną ubieglego roku w Madrycie.

Urszula w I rundzie eliminacji miała wolny los (jako nr 2 tej fazy turnieju), w następnych meczach pokonała Ashley Weinhold (USA) 6-1, 7-6 (7-4) i Ajlę Tomljanovic (Chorwacja, nr 5) 6-3, 5-7, 6-1. Pierwszą przeciwniczką młodszej z sióstr Radwańskich w turnieju głównym jest jej partnerka deblowa w Stanford, także kwalifikantka Ukrainka Olga Sawczuk. Duet Urszula Radwańska/Sawczuk zmierzy się z parą nr 3, Julia Goerges/Barbora Zahlavova-Strycova (Niemcy/Czechy).