Siostry Radwańskie w Pucharze Federacji

Krakowianki Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz Paula Kania i Alicja Rosolska wystąpią w reprezentacji Polski, prowadzonej przez Tomasza Wiktorowskiego, podczas rozpoczynającego się w środę, 6 lutego na otwartych, twardych kortach w izraelskim Ejlacie turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej tenisowego Pucharu Federacji (Fed Cup by BNP Paribas).

W podgrupie C Polki rozegrają trzy mecze - z Rumunią, Izraelem i Turcją. Na każde spotkanie składa ją się dwie gry singlowe i jedna deblowa. Tylko zespół, który zajmie 1. miejsce spotka się w fazie play offs ze zwycięzcą podgrupy A (Białoruś, Austria, Chorwacja, Gruzja) o prawo udziału w barażach Grupy Światowej II. W ekipie Białorusi nie ma Wiktorii Azarenki.

W Ejlacie przystąpi do rywalizacji w sumie 16 drużyn, oprócz już wymienionych: Bośnia i Hercegowina, Wielka Brytania, Węgry, Portugalia (podgrupa B) oraz Bułgaria, Luksemburg, Holandia, Słowenia (podgrupa D).

Agnieszka Radwańska, po Australian Open, do kolejnej części sezonu przygotowywała się w Krakowie. Urszula Radwańska wystartowała jeszcze w halowym turnieju WTA w Paryżu, ale po porażce w I rundzie z późniejszą triumfatorką Niemką Moną Barthel , wróciła do Krakowa i dołączyła do starszej siostry. Do soboty, 2 lutego obie szlifowały formę w hali tenisowej Akademii Wychowania Fizycznego, której są studentkami.