Siostry Radwańskie w Miami: Spacer Agnieszki, przegrany maraton Urszuli

Tylko dwa gemy straciła krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska w pojedynku drugiej rundy z Amerykanką Madison Keys podczas prestiżowego turnieju WTA Premier Mandatory Event Sony Ericsson Open w Miami. Czwarta w światowym rankingu Polka zwyciężyła 6-1, 6-1. Młodsza siostra Agnieszki - Urszula Radwańska przez 2 godziny i 45 minut rywalizowała z Ukrainką Kateryną Bondarenko, przegrywając 6-3, 6-7 (5-7), 4-6.

Rozstawiona z „piątką" Agnieszka Radwańska nie miała żadnych problemów z 17-letnią Keys, 275. w klasyfikacji WTA, oddając po jednym gemie - w I secie przy stanie 2-0, a w II secie, gdy prowadziła 5-0. W trzeciej rundzie przeciwniczką krakowianki będzie Hiszpanka Silvia Soler-Espinosa.

W deblu, polsko-słowacka para nr 8 Agnieszka Radwańska/Daniela Hantuchova uporał się Iriną-Camelią Begu (Rumunia) i Niną Bratczykową (Rosja) 6-3, 6-7 (5-), 10-3 i w meczu o ćwierćfinał spotka się z Wierą Duszewiną (Rosja) i Shahar Peer (Izrael).

Urszula Radwańska, w odróżnieniu od siostry, która w pierwszej rundzie miała wolny los, musiała najpierw przebić się przez eliminacje. Potem w turnieju głównym trafiła na inną kwalifikantkę Katerynę Bondarenko.