Siostry Radwańskie w Katarze: pojedynek Agnieszki w TVP

W Dausze rozgrywany jest turniej tenisistek WTA Premier 5 - Qatar Total Open (pula nagród 2,369 mln dolarów) z udziałem sióstr Radwańskich. Agnieszka, rozstawiona z numerem 4, rozpoczyna rywalizację w środę, 13 lutego, pojedynkiem II rundy z kwalifikantką Anastasią Rodionową (Australia). Transmisję zapowiadają od godz. 13.30 TVP Sport i TVP 2. Urszula w kolejnym meczu spotka się z Włoszką Robertą Vinci (nr 15).

Przed rokiem Agnieszka Radwańska dotarła w stolicy Kataru do półfinału, ulegając dopiero późniejszej triumfatorce Białorusince Wiktorii Azarence. Z pochodzącą z Rosji Rodionową krakowianka do tej pory jeszcze nie grała, dwukrotnie pokonała ją natomiast Urszula Radwańska.

Młodsza z sióstr Radwańskich bez problemu wyeliminowała we wtorek kwalifikantkę z Ukrainy Nadię Kiczenok 6-1, 6-0, w ciągu zaledwie 53 minut. Zdecydowaną przewagę udokumentowała m.in. 4 asami serwisowymi. Z Vinci zajmująca obecnie 37. miejsce w światowym rankingu Polka ma niekorzystny bilans (0-3), ostatnio przegrała z nią 1-6, 1-6 w I rundzie ubiegłorocznego, wielkoszlemowego US Open.

W środę, 13 lutego odbędzie się w Londynie losowanie par w barażach o Grupę Światową II Pucharu Federacji (Fed Cup). Reprezentacja Polski - z siostrami Radwańskimi - trafi na jedną z czterech rozstawionych drużyn: Belgię, Ukrainę, Francję lub Wielką Brytanię. W tych samych barażach uczestniczą także Argentyna, Kazachstan i Kanada. W siedzibie Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) poznamy również gospodarzy barażów, które zostaną rozegrane 20 i 21 kwietnia.