Siostry Radwańskie w Katarze: ćwierćfinał Agnieszki, tylko trzy gemy Urszuli

Agnieszka Radwańska jest na dobrej drodze by w stolicy Kataru, Dausze powtórzyć ubiegłoroczne osiągnięcie. Dotarła wtedy do półfinału. Od powtórzenia tego wyniku dzieli ją już jedno zwycięstwo. W piątek, 15 lutego rozstawiona z "czwórką" krakowianka musi pokonać reprezentującą Danię Polkę Karolinę Woźniacką. Ten pojedynek ma być pokazany od godz. 18.00 w TVP 2 i TVP Sport.

W czwartek, w trzeciej rundzie Qatar Total Open, z pulą nagród 2,369 mln dolarów, Agnieszka już po raz szósty karierze wygrała z Serbką Aną Ivanović (nr 13) 6-1, 7-6 (8-6). Najwięcej emocji dostarczyła kibicom końcówka drugiego seta. Po przełamaniu serwisu naszej tenisistki, Ivanović objęła prowadzenie 6-5, ale Radwańska natychmiast zrewanżowała się jej tym samym a w tie-breakuy wykazała więcej opanowania. Mecz trwał półtorej godziny.

Młodsza siostra Agnieszki - Urszula Radwańska odebrała tylko trzy gemy wiceliderce światowego rankingu Serenie Williams, przegrywając 0-6, 3-6. Faworytka na potwierdzenie swojej dominacji potrzebowała 57 minut.

Rywalizacja w Dausze przebiega bez niespodzianek, w ćwierćfinale zmierzą się w piątek:
Samantha Stosur (Australia, 8) - Maria Szarapowa (Rosja, 3), Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) - Sara Errani (Włochy, 6), Petra Kvitova (Czechy, 7) - Serena Williams (USA, 2) i Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Karolina Woźniacka (Dania, 10).