Siostry Radwańskie promują Kraków: Teraz w Montrealu!

Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska - promująca w tym roku Kraków podczas swoich zagranicznych startów - po turnieju w Cincinnati, gdzie pokonała Rosjankę Alisę Klejbanową 6-4, 6-2 a w trzeciej rundzie uległa późniejszej finalistce kolejnej Rosjance Marii Szarapowej 2-6, 3-6 jest już w Montrealu. W niedzielę uczestniczyła tam w sesji fotograficznej i Players Party, a w środę, 18 sierpnia rozpocznie udział w Rogers Cup z pulą nagród 2 mln dolarów. Rozstawiona z numerem 7. krakowianka w pierwszej rundzie gry pojedynczej ma wolny, w drugiej spotka się z amerykańską kwalifikantką Vanią King, która wygrała z Hiszpanką Anabel Mediną Garrigues 4-6, 6-1, 6-2.

W Kanadzie starsza z sióstr Radwańskich wystąpi znów w deblu - razem z Marią Kirilenko.  Polsko-rosyjsko para została rozstawiona z numerem 8,  na początek zmierzy się z Niemką Anną-Leną Groenefeld i Turczynką Ipek Senoglu.  Dodajmy, że Kirilenko w duecie z Białorusinką Wiktorią Azarenką zwyciężyła w grze podwójnej turnieju WTA w Cincinnati.
W Montrealu w eliminacjach rywalizowała Urszula Radwańska, przeszła nawet jedną rundę, pokonując Australijkę polskiego pochodzenia Alicię Molik 6-4, 6-3, by w następnym pojedynku minimalnie ulec Japonce Kimiko Date-Krumm 1-6, 6-3, 6-7 (2-7).
Siostry Radwańskie uczestniczą w projekcie promującym podwawelski gród  „Kraków – Miasto Mistrzów”, realizowanym w imieniu Gminy Miejskiej Kraków przez Zarząd Infrastruktury Sportowej.Fot. Michał Klag