Siostry Radwańskie dominują w Brukseli: szybka wygrana Agnieszki, Urszula pokonała Francuzkę Marion Bartoli

Tylko 56 minut potrzebowała rozstawiona z ?jedynką? Agnieszka Radwańska by awansować do ćwierćfinału turnieju WTA Brussels Open, z pulą nagród 637 tys. USD. O dużą niespodziankę postarała się jej młodsza siostra ? Urszula, wygrywając z ósmą obecnie tenisistką świata, Francuzką Marion Bartoli (nr 2 w stolicy Belgii) .

Trzecia w rankingu WTA Agnieszka Radwańska szybko uporała się z ukraińską „szczęśliwą przegraną" eliminacji (lucky loser) Łesią Córenko 6-1, 6-0 i po raz dziesiąty w tym roku znalazła się w ćwierćfinale imprezy WTA Tour. Jak przyznała po meczu, był to dla niej dobry sprawdzian przed występami w wielkoszlemowym French Open na kortach Rolanda Garrosa.

Bardzo cenne zwycięstwo nad Bartoli 6-4, 6-2 odniosła Urszula Radwańska, to jeden z jej największych sukcesów w karierze, otwierający drogę nawet do finału w Brukseli, w którym może się zmierzyć z... Agnieszką!

Do tej pory w turniejach WTA siostry spotkały się czterokrotnie - w Dubaju, Eastbourne, Nowym Jorku (US Open) i Sydney, zawsze w ich początkowych fazach, w tej rywalizacji prowadzi Agnieszka 3-1.

Aby ich finałowy pojedynek stał się jeszcze bardziej realny, w czwartek, 24 maja muszą rozprawić się z ćwierćfinałowymi przeciwniczkami - Agnieszka z posiadaczką „dzikiej karty", Belgijką Alison Van Uytvanck , a Urszula ze Szwedką Sofią Arvidsson.

Dla Urszuli będzie to już piąty mecz w Brukseli. Wcześniej, w eliminacjach pokonała Alexę Glatch (USA) 6-7 (4-7), 6-2, 6-2 i Lenkę Wienerovą (Słowacja) 6-4, 6-2, zaś w I rundzie turnieju głównego Varvarę Lepchenko (USA) 6-2, 6-2.