Siatkówka plażowa z atrakcjami dla kibiców: Zapraszamy na basen w Nowej Hucie!

Mamy znakomity sposób na relaks nie tylko dla tych, którzy fascynują się piłkarskim Euro. Od 22 do 24 czerwca zapraszamy na basen przy ulicy Bulwarowej ? obok Zalewu Nowohuckiego, gdzie krajowa czołówka rywalizować będzie w V Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Oprócz emocji sportowych, gwarantujemy wspaniałą atmosferę, gry i konkursy, udostępniamy też za darmo basen z podgrzewaną wodą.

Od 2008 roku, zawsze na początku lata do Nowej Huty, szczycącej się wielkimi tradycjami i osiągnięciami siatkarzy, mistrzowskimi tytułami Hutnika, zjeżdżają przedstawiciele bardzo dynamicznie rozwijającej się siatkówki plażowej, kiedyś zabawy na piasku, dorównującej popularnością siatkówce halowej.

Okolice Zalewu Nowohuckiego, ośrodek sportowo-rekreacyjny (ostatnio w gestii Klubu Sportowego Wanda) to znane mieszkańcom dzielnicy i miasta miejsce czynnego wypoczynku i świetna arena do rozgrywania Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej.
W poprzednich edycjach turnieju występowali wszyscy, którzy znaczą coś w naszym kraju w tej olimpijskiej od 1996 roku dyscyplinie sportu.

Listę triumfatorów krakowskiej imprezy otwierają Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy po wielu sukcesach międzynarodowych bardzo wysoko zaszli w światowym rankingu i zapewnili sobie udział w tegorocznych igrzyskach w Londynie. Na tej liście znajdują się także: Grzegorz Klimek i Rafał Szternel (najlepsi w 2009 roku), Bartosz Łosiak i Piotr Kantor (2010) oraz Tomasz Wieczorek i Dawid Popek (2011).

Grali tu również Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, ale przed trzema laty ulegli w finale Klimkowi i Szternelowi.

W pamiętnym turnieju w 2009 roku wziął udział jeden jedyny raz po definitywnym przejściu z siatkówki plażowej do halowej, ówczesny wicemistrz świata i późniejszy mistrz Europy Daniel Pliński. Rok później, w pokazowych meczach pań, zaprezentowała się dwukrotna złota medalistka mistrzostw Europy w siatkówce halowej Magdalena Śliwa.

Nowohuckie zmagania zawsze zaskakuje różnymi miłymi niespodziankami. Organizatorzy: Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie stworzyli wraz z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej wiodące wydarzenie cyklu Grand Prix, z największą pulą nagród 20 tysięcy złotych.

Spośród 16 par turnieju głównego, tylko siedem ma zagwarantowany udział na podstawie punktów w rankingu PZPS i jedna z „dziką kartą", o pozostałe osiem miejsc toczyć się będzie zacięta walka w piątkowych eliminacjach.

W tym sezonie inauguracyjne Grand Prix Polski odbyło się od 8 do 10 czerwca w Toruniu pod nazwą „Plaża Gotyku", zwyciężyli Damian Wojtasik i Jarosław Lech, a 2. miejsce przypadło ubiegłorocznemu zwycięzcy nowohuckich zawodów Dawidowi Popkowi, który obecnie występuje w duecie z Michałem Makowskim.