Siatkówka na śniegu! Dlaczego nie?

Prezydent CEV, Aleksandar Boiricić spotkał się w niedzielne południe, 17 kwietnia z dziennikarzami na konferencji prasowej w TAURON Arenie Kraków, w której uczestniczyli również Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta ds. Edukacji i Sportu oraz Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke.

Okazją do zapoznania przedstawicieli mediów ze strategią działania i nowymi pomysłami kierownictwa  Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) był rozgrywany w podwawelskim grodzie turniej Final Four Ligi Mistrzów.

- Chciałabym podziękować Asseco Resovii, że turniejem Final Four mogliśmy rozpocząć w Krakowie siatkarską wiosnę – powiedziała Katarzyna Król. - Dzięki współpracy z PZPS Kraków został gospodarzem kolejnych wielkich imprez. Już w maju będziemy kibicować naszej reprezentacji na  XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, a w lipcu  podczas Final Six Ligi Światowej. Nadal naszym wyzwaniem, wyzwaniem Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego jest to, aby Miasto było liderem w organizacji międzynarodowych wydarzeń sportowych.

W wystąpieniu Aleksandara Boricicia największe zainteresowanie wywołała propozycja nowej odmiany siatkówki pod nazwą SNOW VOLLEY, czyli siatkówki na śniegu. Ogromna popularność siatkówki plażowej stała się inspiracją do dalszej ekspansji, bo celem pomysłodawców snow volleya jest wprowadzenie tej gry do programu… Zimowych Igrzysk Olimpijskich!

Prezydent CEV podsumował swoją półroczną pracę na tym stanowisku. Podkreślił, że będzie dążył do jeszcze większej aktywności federacji krajowych i klubów w rozgrywkach międzynarodowych. Stąd m.in. powiększenie liczby uczestników turniejów finałowych mistrzostw Starego Kontynentu. W 2017 roku, w Polsce, w ME siatkarzy weźmie udział już 16 drużyn.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS