Siatkarze Francji zagrają w Krakowie w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera

Tegoroczny, XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w TAURON Arenie Kraków od 11 do 13 sierpnia. Wiadomo już jednak, że oprócz reprezentacji Polski w turnieju wezmą udział siatkarze Francji. W sumie zagrają cztery zespoły.


Dla „Trójkolorowych” będzie to drugi występ w Memoriale. Wcześniej podopieczni trenera Laurenta Tillie rywalizowali dwa lata temu, w XIII edycji w Toruniu. Wtedy, Francuzi po wygranej z Iranem (3:0) i porażkach z Japonią (1:3) oraz Polską (2:3) zajęli 3.miejsce.

Siatkarze Francji  zajmują  obecnie 9. miejsce rankingu FIVB, są  brązowymi medalistami zeszłorocznych rozgrywek Ligi Światowej. W 2015 roku „Les Bleus” wygrali Ligę Światową oraz rozgrywane w Bułgarii i Włoszech mistrzostwa Europy.

Jednym z asów atutowych tej ekipy jest  Earvin N'Gapeth. Do czołowych graczy zaliczani są  również związani z polskimi klubami lub w przeszłości zawodnicy PlusLigi: Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Julien Lyneel, Pierre Pujol czy Nicolas Marechal.

W TAURON Arenie Kraków Francuzów oglądaliśmy zarówno podczas pamiętnych mistrzostw świata (2014), jak i Final Six Ligi Światowej (2016).

Kolejnego uczestnika XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera poznamy w przyszłym tygodniu.