Siatkarze Asseco Resovii zaskoczeni tłumem kibiców na Rynku Głównym w Krakowie

Mistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii złożyli w niedzielę, 13 marca wizytę na krakowskim Rynku Głównym. Zapraszali na Finałowy Turniej Ligi Mistrzów, który zostanie rozegrany 16 i 17 kwietnia w TAURON Arenie Kraków.

Najwierniejsi sympatycy zespołu z Rzeszowa pojawili się już na godzinę przed zapowiadanym południowym spotkaniem przy Wieży Ratuszowej. Cierpliwie czekali na przyjazd klubowego autokaru.

Po prezentacji zawodników i wystąpieniach trenera Andrzeja Kowala oraz czołowego gracza Oliega Achrema, odbyła się sesja zdjęciowa, a reporterzy przeprowadzili krótkie wywiady. Potem swoje „pięć minut” mieli już kibice.

Siatkarze przyznali, że nie spodziewali się tak dużej liczny fanów. Cierpliwie jednak rozdawali autografy i przygotowane na tę okazję materiały promocyjne.

Sesja trwałaby zapewne znacznie dłużej, ale zimny, porywisty wiatr dawał się mocno znaki.

Z Rynku Głównego ekipa Asseco Resovii udała się jeszcze na krakowski Kazimierz – najpierw do punktu STS, przy ul. Miodowej, gdzie od soboty do poniedziałku (12-14 marca)  prowadzona była i jest przedsprzedaż biletów na kwietniowy Final Four, a stamtąd na obiad.

W niedzielę do Krakowa przyjechali wszyscy najlepsi zawodnicy Asseco Resovii, także rekonwalescent, mistrz świata z 2014 roku Piotr Nowakowski.

Przypomnijmy, że Final Four w TAURON Arenie Kraków to wspólna inicjatywa Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca i Klubu Asseco Resovia.

23 października 2015 roku podpisany został w tej sprawie list intencyjny. 28 stycznia 2016 r.na posiedzeniu w Luksemburgu Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) przyznała Asseco Resovii i Krakowowi organizację tegorocznej edycji turnieju.

Rzeszowianie, jako gospodarze Finał Four mają zapewniony w nim udział i nie musieli już uczestniczyć w fazie play-off Ligi Mistrzów. Swoich rywali w decydującej walce o klubowy prymat na Starym Kontynencie poznają w następnym tygodniu (22-24 marca). O trzy premiowane awansem do Final Four miejsca będą toczyć boje: broniący trofeum, Zenit Kazań z PGE Skrą Bełchatów, Trentino Diatec z Biełogoriem Biełgorod i Cucine Lube Civitanova z Halkbankiem Ankara.  

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS