Sezon rowerowy czas zacząć: 18 maja Skandia Maraton Lang Team w Krakowie!

Po raz trzeci z rzędu, tym razem w sobotę, 18 maja, Skandia Maraton Lang Team zawita do Krakowa. Tradycyjnie, start i meta tej bardzo popularnej imprezy rowerowej znajduje się na Błoniach. Współorganizatorami są Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Skandia Maraton Lang Team przejedzie w 2013 roku przez całą Polskę. Początek - już w najbliższą sobotę, 27 kwietnia w Warszawie. Potem, 18 maja - Kraków, 25 maja - Krokowa, 8 czerwca - Dąbrowa Górnicza, 15 czerwca - Bytów i na zakończenie cyklu, 28 września - Kwidzyn.

Do wyboru - cztery dystanse. Rodzinny - 6 km, Mini - 37 km, Medio - 60 km i dystans dla zawodowców - Grand Fondo - 81 km. Celem Skandia Maraton Lang Team jest promocją aktywnego trybu życia.

Coraz więcej uczestników

- W ubiegłym roku w naszych maratonach wystartowało ponad 7000 uczestników. To dla nas dowód na to, że to, co robimy ma sens - mówi dyrektor generalny zawodów Czesław Lang.
- W tym roku startujemy w Warszawie. Niełatwo zorganizować maraton w stolicy. To dla nas dodatkowa mobilizacja. Mieszkańców Warszawy spotykamy na wszystkich trasach naszego cyklu. Dlatego zależało nam na tym, by wyjść im na przeciw i wrócić ze Skandią Maratonem Lang Team do stolicy. Udało się - dodał Czesław Lang.

Zabawa i wyzwanie

- Nasze maratony organizujemy od siedmiu lat. Bawimy się i tworzymy ciekawą inicjatywę. Na początku była nas garstka, a dziś jeżdżą z nami tysiące osób - podkreśla Paweł Ziemba, prezes zarządu Skandia Życie TU S.A. - Chcę dziś podziękować włodarzom miast, które z nami współpracują. Logistyka naszych przedsięwzięć to duże wyzwanie. Sprawiać, by Polakom się chciało. By chciało nam się żyć aktywnie. To nasz cel. Szalenie ważne, podczas maratonów Skandii, jest także to, by każdy zawodnik czuł się, jak uczestnik profesjonalnego wyścigu. Dlatego zapewniamy startującym indywidualny pomiar czasu i gwarantujemy, że podczas naszego maratonu można się poczuć tak, jak podczas startu w Tour de Pologne. Stawka jest inna, ale za to - jest nas więcej! - kończy stały uczestnik maratonów Skandii.

Także dla zawodowców

W ramach zawodów Skandii, toczyć się będzie także, rywalizacja o Puchar Polski w maratonie. Zawodnicy z licencjami powalczą na najdłuższym dystansie. PP rozgrywany będzie podczas pięciu tegorocznych zawodów. Z rywalizacji wyłączony jest wyścig w Warszawie. W klasyfikacji generalnej uwzględniane będą najlepsze cztery wyniki z pięciu pozostałych imprez.

Nagrody

W tym roku - nie brakuje nowości. Zmieniają się zasady rywalizacji o nagrodę główną - Jeepa Compas. Zwycięzcę poznamy 28 września w Kwidzynie. Temat konkursu - "Rower moja pasja". By wziąć udział w rywalizacji o nagrodę główną, trzeba wystartować w przynajmniej trzech edycjach Skandia Maratonu Lang Team. To nie wszystko! Na trasie każdej edycji - obecne będzie mobilne studio fotograficzne. By liczyć się w walce o Jeppa - trzeba dać się sfotografować - i fotografią udowodnić, że..."Rower to - moja pasja"! Jeep Compas to nie jedyna nagroda. Do wygrania są także wycieczki do Trentino, zegarki, okulary, stroje kolarskie i odżywki.

Zmiany i nowości

- Naszym celem jest, to by każdego roku wprowadzać zmiany i udoskonalać nasze maratony. Gdy rodził się pomysł cyklu Skandia Maraton Lang Team, wspólnie z Czesławem Langiem marzyliśmy, by z maratonem Skandii odwiedzać wszystkie zakątki Polski. Stąd pomysł na nowe lokalizacje - mówi Paweł Ziemba.
- Nieustannie szukamy nowych tras i nowych miejsc. W tym roku po raz pierwszy zawitamy do Krokowej i Dąbrowy Górniczej. Po latach wracamy też do Warszawy. Mam nadzieję, że stolica wyznaczy nowe standardy, bo zapowiada się fantastyczna impreza - dodaje prezes zarządu Skandia Życie TU S.A. - Dla naszej firmy, maratony współorganizowane z firmą Lang Team, to szalenie ważna inicjatywa. Chcemy by przyjaciele maratonu Skandii , byli także przyjaciółmi Skandii. Pieniądze - wzbudzają emocje, podobnie jak sportowa rywalizacja w maratonie. Skandia czuje się doskonale zarówno pod względem finansowym jak i kondycyjnym - dlatego obiecujemy, że nasz zespół będzie bardzo aktywny podczas wszystkich edycji. Na pewno dojedziemy do mety na każdym etapie i na pewno nie będziemy ostatni - kończy Paweł Ziemba.

Cel charytatywny


- Jak zawsze Skandia Maraton Lang Team - to okazja do promowania aktywnego trybu życia i wychowania przez sport. Cieszy nas coraz większa liczba rodzin i młodzieży, startującej w naszym maratonie. W tym roku mamy jednak dodatkowy cel - charytatywny. Część środków finansowych przekażemy potrzebującym - zapowiada Czesław Lang.

W telewizji, radiu, prasie i Internecie
 
Relacje ze Skandia Maraton Lang Team przekaże TVP - w „Jedynce", będą też informacje w serwisach radia RMF FM, portalu Onet.pl, w tygodniku "Wprost" i „Przeglądzie Sportowym" oraz w wielu magazynach i portalach rowerowych.