Samorządowcy z Kiszyniowa gościli w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie

W czwartek, 4 listopada w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie złożyli wizytę samorządowcy stolicy Mołdawii (Mołdowy) - Kiszyniowa, zajmujący się głownie sprawami budżetu i finansów oraz edukacji i sportu. W 13-osobowej delegacji znaleźli się także przedstawiciele Ministerstwa Finansów tego kraju i Instytutu Konsultacji Biznesowych (BCI).

Urszula Filipowicz- Zastępca Dyrektora ds. Zarządzania Obiektami Sportowymi ZIS zapoznała gości z działalnością jednostki, jej strukturą organizacyjną. Anna Szlachta - Głowna Księgowa ZIS mówiła o tworzeniu budżetu i jego realizacji, finansowaniu rożnego typu zadań powierzonych Zarządowi Infrastruktury Sportowej  przez Gminę Miejską Kraków, natomiast Przemysław Chwała -  Kierownik Działu Pozyskiwania Funduszy Unijnych przedstawił sposoby wykorzystywania środków z UE  w projektach inwestycyjnych i promocyjnych naszej Gminy oraz programie „Moje Boisko - Orlik 2012”.

Goście obejrzeli materiały filmowe poświęcone inwestycjom sportowym  Krakowa i największym imprezom organizowanym  w 2010 roku w podwawelskim grodzie (Cracovia Maraton,  Tour de Pologne, Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej, Bieg Trzech Kopców).  Podczas spotkania zadali sporo pytań, interesowali się zasadami finansowania budowy, modernizacji i eksploatacji obiektów sportowo-rekreacyjnych.  
Wizyta została zorganizowana w ramach akcji „Polska  pomoc” Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

[galeria:287]