Salomon Trail Running zawitał na Podhale

W minioną sobotę 3 września odbył się Maraton Gorce będący ósmym biegiem z cyklu Salomon Trail Running, do którego klasyfikacji zaliczane będą również punkty zdobyte przez startujących w krakowskim Biegu Trzech Kopców. Siódma edycja Maratonu Gorce zebrała na starcie 135 zawodników, którzy w upale i ostrym słońcu zmagali się z prawie 40-kilometrową górską trasą, na której przewyższenia wynosiły +1830m i -1430m.

Na starcie Maratonu Gorce zlokalizowanego w Krościenku nad Dunajcem zjawili się m.in.: czterokrotny zwycięzca Jan Wydra oraz Bartek Golec i Henryk Sobczak, którzy w 2010 roku stanęli na podium. Z kolei wśród pań zdecydowaną faworytką była Paulina Maciuszek, zimą reprezentująca Polskę w biegach narciarskich, a latem zawodniczka Teamu Salomona, która w Gorcach biegła swój trzeci maraton górski w życiu.
Zarówno Jan Wydra (Mszana Dolna) jak i Paulina Maciuszek (Salomon Suunto) nie zawiedli kibiców i z dużą przewagą wygrali Maraton Gorce. Jan Wydra przybiegł pierwszy na metę na Długiej Polanie w Nowym Targu wyprzedzając Marcina Świerca o ponad 5 i pół minuty i tym samym poprawił swój czas z ubiegłego roku o 6 minut. Paulina Maciuszek była bezkonkurencyjna, drugą na mecie Ewę Majer wyprzedziła o 27 minut, a trzecią panią, Dorotę Zachwieję o ponad godzinę.
Wyjątkowy upał utrzymujący się od godzin porannych bardzo doskwierał zawodnikom. Pomimo usytuowania punktów z wodą co 10 km, niestety 10 uczestnikom nie udało się ukończyć zawodów. Nawet Paulina Maciuszek, pochodząca z tych okolic i przyzwyczajona do biegania w terenie, mówiła: Gratuluję wszystkim uczestnikom! Każdy kto ukończył ten maraton ma u mnie wielki szacunek. Tu nie ma przegranych i to mi się podoba najbardziej. Jest zabawa. Mam nadzieję, że w 2012 roku ponownie staniemy razem na starcie.

 

 

Zwycięzcy VII Maraton Gorce

1. Paulina Maciuszek (Salomon Suunto) 3.43,01
2. Ewa Majer (Dobczyce) 4:10,08
3. Dorota Zachwieja (Myślenice) 4:51,00

1. Jan Wydra (Mszana Dolna) 3:01,34
2. Marcin Świerc (Salomon Suunto) 3:07,01
3. Paweł Krawczyk (CW-Reni Kraków) 3:12,29