Ruszyły zapisy do Krakow Business Run 2013

6 maja ruszyła rejestracja do charytatywnego biegu sztafetowego dla firm Krakow Business Run. W tym roku celem imprezy jest pomoc 25-letniej Agnieszce Harasim, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. 15 września na starcie biegu znajdzie się miejsce dla 400 pięcioosobowych zespołów.

Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy zbiorą swoje pięcioosobowe zespoły i wypełnią formularz na stronie http://krakowbusinessrun.pl/pl/a/rejestracja. Jednocześnie w zakładce „Uczestnicy" od samego początku zapisów, aż do dnia biegu będzie prowadzona akcja dodatkowej zbiórki środków dla Agnieszki Harasim, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, której w tym roku dedykowany jest bieg. Każdy może wpłacić dowolną kwotę.
- Agnieszka ma 25 lat i od urodzenia żyje bez nóg - taka się urodziła. Kiedy zjawiła się w naszej Fundacji byliśmy pod wrażeniem jak bardzo aktywną i sympatyczną jest osobą. Rozpoczęła studia na kierunku Pedagogika Specjalna ponieważ życiu chce pomagać innym. Teraz jednak to ona potrzebuje pomocy. Jej stare protezy z których i tak dawno już wyrosła, zupełnie się zużyły. Zamiast umożliwiać jej poruszanie, przy każdym ruchu powodują ból. Zwykłe wyjście z domu jest dla niej ogromnym problemem. Z tego powodu Agnieszka zmieniła tryb rozpoczętych studiów dziennych na zaoczne. Aby dać jej szansę na normalne poruszanie się i lepsze życie, to właśnie dla niej będzie w tym roku przeznaczony dochód z opłat wpisowych Krakow Business Run. Ze względu na Agnieszkę, wszystkich gorąco zapraszam do zapisów. Pobiegniesz, pomożesz! - mówi Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Krakow Business Run wystartuje 15 września 2013 o godzinie 11.00. Trasa sztafety jak przed rokiem została wyznaczona wokół krakowskich Plant, a dystans jaki musi przebiec każdy zawodnik z pięcioosobowej drużyny wynosi 3 kilometry i 800 metrów. Łącznie drużyna przebiegnie 19 km. Start i meta biegu będą znajdowały się na płycie Rynku Głównego.

W ubiegłym roku w Krakow Business Run wzięło udział ponad 1000 osób, czyli 200 zespołów, reprezentujących prawie 100 małopolskich firm. W tym roku organizatorzy podnieśli liczbę miejsc dwukrotnie, jednak miejsca są wciąż limitowane. Na stracie Krakow Business Run 2013 stanie 400 drużyn. Opłata startowa za jedną osobę wynosi 50 zł netto.

Dystans przewidziany dla każdego uczestnika Krakow Business Run można przebiec szybko lub wolno, albo po prostu przejść, jednak tych, którzy lepiej chcą przygotować się do jego pokonania organizatorzy biegu zapraszają na sesje bezpłatnych treningów. Rozpoczęły się one również 6 maja,a szczegółowe informacje na ich temat można znaleźć na: http://krakowbusinessrun.pl/pl/a/treningi. W indywidualnych treningach pomocna będzie też aplikcja mobilna do pobrania ze strony www biegu.

Organizatorzy Krakow Business Run to: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.