Ruszyły zapisy do IX Krakowskiego Biegu Sylwestrowego!

Uruchomione zostały zapisy do IX Krakowskiego Biegu Sylwestrowego! Zawodnicy startujący w tej imprezie mogą wybrać jeden z dwóch dystansów ??Smoczą piątkę? (5 km) lub ?Radosną dziesiątkę? (10 km). Meta i start biegu usytuowane są na Rynku Głównym. Dzięki temu uczestnicy zmagań mogą podziwiać najwspanialsze zabytki, a licznie przybywający w Sylwestra do Krakowa turyści oglądać niecodzienne widowisko.

Krakowski Bieg Sylwestrowy jest imprezą łączącą sportową rywalizację z atmosferą sylwestrowej zabawy. Uczestnicy startują 31 grudnia w samo południe i biegną w fantazyjnych przebraniach, które są oceniane przez specjalną komisję konkursową, przyznającą nagrody autorom najciekawszych z nich. Każdy, kto ukończy bieg otrzymuje na mecie pamiątkowy medal, gorący posiłek, napoje i słodycze, a panie witane są różami.

Podobnie jak przed rokiem, trasa prowadzić będzie spod kościoła Mariackiego - ulicą Floriańską, Pijarską (w prawo), Plantami do Bernardyńskiej. U wylotu Bernardyńskiej, przy Smoku Wawelskim, nastąpi rozdzielenie trasy, uczestnicy „Smoczej piątki" wrócą do Rynku Głównego przez Podzamcze, Planty i Bramę Floriańską, natomiast ci, którzy wybiorą „Radosną dziesiątkę" pobiegną Bulwarami Wiślanymi aż do Mostu Powstańców Śląskich i z powrotem do Smoka Wawelskiego, by potem - jak w „Piątce" - skierować się ku mecie - pod Kościół Mariacki.

Organizatorami IX Krakowskiego Biegu Sylwestrowego są: Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Krakowski Klub Biegacza Dystans.

Formularze zgłoszeniowe, regulamin imprezy oraz listy startowe można znaleźć tutaj.