Ruszyły zapisy do imprez towarzyszących 14. Cracovia Maraton

Uruchomione zostały zapisy do trzech imprez – Mini Cracovia Maraton, Cracovia Maraton na Rolkach i Biegu Nocnego na 10 km – wchodzących w skład Krakowskich Spotkań Biegowych, których zwieńczeniem będzie 14. edycja Cracovia Maraton.

Trzydniowe święto biegania w Krakowie odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia. Podobnie jak przed rokiem, rozpoczniemy Biegiem Nocnym na 10 km, którego start nastąpi 17 kwietnia, w piątek o godz. 20:30 z deptaku przy Al. 3 Maja w okolicy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. W ubiegłorocznej, pierwszej edycji tej imprezy, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i konieczności modyfikacji trasy w dniu biegu, udział wzięło ponad 1000 osób.

 

Jubileuszowe, już dziesiąte edycje Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Cracovia Maraton na Rolkach zorganizowane zostaną tradycyjnie w przedmaratońską sobotę. O godz. 15:00 na trasę o długości 4,2 km wyruszą uczestnicy Mini Cracovia Maraton, a o 16:00 zmagania z pełnym dystansem maratońskim (42 km i 195 m) rozpoczną rolkarze. Zawodnicy będą rywalizować na trasie wokół Błoń Krakowskich.

 

Natomiast 19 kwietnia, w niedzielę o godz. 9:00 z krakowskiego Rynku Głównego wystartują uczestnicy Cracovia Maraton. Zapisy do 14. edycji tego wydarzenia przyjmowane są TUTAJ. Niezdecydowanym przypominamy o aktualnie trwającej promocji „two 4 U”. Na liście startowej widnieje już ponad 4000 osób!

 

Szczegółowe informacje na temat 10. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego, Cracovia Maraton na Rolkach i Biegu Nocnego na 10 km znajdują się w regulaminach.

 

Zapisy do powyższych biegów prowadzone są TUTAJ.

 

Fot. Krzysztof Porębski