Ruszyły zapisy do 16. PZU Cracovia Maraton!

Rozpoczęły się zapisy do 16. PZU Cracovia Maraton, który zorganizowany zostanie 30 kwietnia 2017 roku. Początkowa opłata startowa wynosi 70 zł i będzie obowiązywać do końca bieżącego roku.

Podobnie jak w 15., jubileuszowej edycji imprezy istnieje możliwość zgłoszeń drużynowych – przewidzianych dla minimum dziesięcioosobowych grup. Zespoły obowiązują promocyjne stawki wpisowego. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się w regulaminie 16. PZU Cracovia Maraton. Prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa – dla pięciu najliczniejszych zespołów. 

Po raz kolejny, start i meta najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie, jednej z największych w Polsce, zaliczanej do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym.

Tradycyjnie już, rywalizacja na królewskim dystansie 42 km i 195 m zwieńczy Krakowskie Spotkania Biegowe. Trzydniowe sportowe święto rozpocznie się piątkowym (28 kwietnia) Biegiem Nocnym na 10 km. W sobotę (29 kwietnia) zorganizowane zostaną m.in.: tradycyjny Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz inne imprezy, przeznaczone w szczególności dla całych rodzin i animacje dla dzieci.

Internetowe zapisy do 16. PZU Cracovia Maraton prowadzone są TUTAJ.