Ruszyły zapisy do 10. PZU Biegu Trzech Kopców

30 czerwca ruszyły zapisy do 10. PZU Biegu Trzech Kopców. Jubileuszowa edycja imprezy odbędzie się 2 października – tradycyjnie w pierwszą niedzielę tego miesiąca.

Do 31 sierpnia opłata startowa wynosi 40 zł. Od 1 września do końca przyjmowania zgłoszeń internetowych (26 września) wzrośnie do 70 zł, a w Biurze Zawodów (1 i 2 października) będzie to 100 zł (w przypadku niewyczerpania limitu wynoszącego 2500 osób).

Szczegóły znajdują się w regulaminie.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Dystans należy pokonać w regulaminowym czasie 2 godzin.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta. 

ZAPISY