Rusza 8. Festiwal Biegowy

Już po raz ósmy w Krynicy-Zdroju odbywa się Festiwal Biegowy organizowany przez Fundację „Festiwal Biegów”. Trzydniowa impreza obejmuje konkurencje dla biegaczy ulicznych i górskich, początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci, całych rodzin. Do tego spotkania z mistrzami biegania, warsztaty i seminaria biegowe oraz wiele innych atrakcji!

Krynicki Festiwal Biegowy pozostaje najwszechstronniejszą i jedną z największych imprez biegowych w Polsce. W ósmej edycji obejmuje ponad 30 konkurencji na dystansach od 300 metrów do 100 kilometrów.

Najtrudniejsza konkurencja imprezy to Iron Run, czyli 9 startów przez 3 dni. Wyzwaniem jest także stukilometrowy Bieg 7 Dolin. Na adeptów gór czekają m.in. 2,6 km pionowej wspinaczki Jaworzynę Krynicką czy 17-kilometrowego Runek Run.

Największą popularnością od lat cieszy się Życiowa Dziesiątka - najszybszy bieg na 10 km
w Polsce. W programie Festiwalu są też KORAL Maraton, Konspol Półmaraton, biegi nocne na 5 i 7 km, marsze nordyckie, bieg przebierańców czy z bieg krawatem.

Festiwal wypełnią także koncerty gwiazd estrady, Targi EXPO oraz spotkania z mistrzami sportu. Działać będzie też strefa dzieci z konkursami i nagrodami dla najmłodszych.

Pula nagród tegorocznego Festiwalu Biegowego to 500 000 złotych!

8. Festiwal Biegowy odbywa się w dniach 8-10 września. Lista zgłoszeń zawiera ponad 9 tys. osób z całej Polski i z zagranicy!

PROGRAM IMPREZY