Rozpoczęła się V edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa

1 marca rozpoczęło się przyjmowanie wniosków w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Przez cały miesiąc mieszkańcy będą konsultować, pisać i składać propozycje zadań, które po weryfikacji trafią pod głosowanie. Krakowianie mają do rozdysponowania ponad 12 mln zł.

Marzec to czas konsultacji i składania projektów. Propozycje zadań można składać do 31 marca, wyłącznie za pośrednictwem platformy www.budzet.krakow.pl.

Propozycje zadań o charakterze ogólnomiejskim może składać każdy mieszkaniec Krakowa, który ukończył 16 lat.

Do dyspozycji mieszkańców jest też infolinia budżetu obywatelskiego – pod numerem 12 616 11 11. Mieszkańcy, od poniedziałku do piątku, w godz. 7:45–15:30, mogą otrzymać ogólną informację na temat budżetu obywatelskiego oraz odbywających się spotkań, jak również pomoc techniczną w obsłudze platformy elektronicznej służącej do składania propozycji

Przez cały marzec będą się odbywały spotkania z mieszkańcami (warsztaty, konsultacje, deliberacja): ogólnomiejskie i dzielnicowe. Spotkania ogólnomiejskie, organizowane przez Miejskie Centrum Dialogu, mają charakter tematyczny. Będzie ich dziesięć, po dwa w pięciu kategoriach: zieleń (7 i 13 marca), kultura (6 i 19 marca), sport (5 i 14 marca), edukacja (8 i 21 marca) i infrastruktura (12 i 20 marca). Szczegółowy harmonogram spotkań, na bieżąco uzupełniany w oparciu o nadsyłane informacje, dostępny jest na stronie www.budzet.krakow.pl.