Rozpoczęła się przebudowa hali Prądniczanki

Hala sportowa Prądniczanki przy ul. Majora 12a to obiekt, który bedzie służył nie tylko zawodniczkom i zawodnikom tego zasłużonego krakowskiego klubu ale także mieszkańcom Prądnika Czerwonego, okolicznych osiedli i uczniom pobliskich szkół. W tym tygodniu rozpoczęła się przebudowa hali.

Wykonawca STYLMARK Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Marek Brysiak z Częstochowy został wyłoniony w przetargu nieograniczonym/. Na realizację inwestycji ma 6 miesięcy, prace powinny być zakończone do 15 lipca. Cena wybranej oferty to 2 722 789,46 zł brutto.

Obecnie trwają roboty zabezpieczające posadzkę sportową i znajdujące się wewnątrz obiektu urządzenia przed przystąpieniem do wyburzeń i rozbiórki nawy hali z trybunami żelbetowymi. W tym miejscu powstanie część szatniowa.

W ramach przebudowy hali przewidziana jest również modernizacja instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz wentylacji mechaniczne a także modernizacja przegród termicznych, ocieplenia ścian i połaci dachowej. Uporządkowany i zagospodarowany zostanie teren wokół hali.

Przebudowę hali Prądniczanki nadzoruje w imieniu Gminy Miejskiej Kraków Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.


Fot. Archiwum ZIS