Rozdawanie autografów największą atrakcją treningu Duńczyków na Suchych Stawach

Blisko 200 sympatyków piłki nożnej obserwowało w czwartek, 15 czerwca, na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków otwarty trening reprezentacji Danii uczestniczącej w UEFA Euro U21, rozgrywanym w Polsce od 16 do 30 czerwca.

Obiekt na Suchych Stawach, który podczas EURO 2012 był bazą treningową reprezentacji Anglii, wybrali Duńczycy na miejsce przygotowań do meczów z Włochami, Niemcami i Czechami w fazie grupowej wspomnianych ME drużyn młodzieżowych.

Półtoragodzinne, czwartkowe zajęcia zakończyły się najbardziej oczekiwanym, szczególnie przez młodych kibiców, rozdawaniem autografów.

Odpowiedzialna za kontakty z mediami Pia Nielsen, wyrażając opinię trenerów i zawodników, podkreśliła, że ekipa Danii jest zadowolona z warunków do pracy na nowohuckim stadionie, z jego wystroju i  panującej na nim atmosfery.

Podobną okazję do spotkania z piłkarzami Niemiec mieli w środę miłośnicy futbolu w Wieliczce, a w najbliższych poniedziałek, o godz. 11.30, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, będzie można oglądać treningowe zajęcia Włochów.

Fot. Jerzy Sasorski/ZIS