Roland Garros: Agnieszka Radwańska zagra z Marią Szarapową o ćwierćfinał

Awans do ćwierćfinału gry pojedynczej jest stawką pojedynku krakowskiej tenisistki Agnieszki Radwańskiej z Rosjanką Marią Szarapową podczas odbywającego się na kortach ziemnych Rolanda Garrosa wielkoszlemowego French Open z pulą nahród 17,52 mln euro. Do spotkania dojdzie w poniedziałek 30 maja. W sobotę w trzeciej rundzie rozstawiona z ?dwunastką? Agnieszka Radwańska pokonała w ciągu 77 minut Belgijkę Yaninę Wickmayer (nr 21) 6-4, 6-4.

Polka powtórzyła więc swoje najlepsze osiągnięcia w paryskim turnieju, w latach 2008 i 2009 występowała już w czwartej rundzie singla. W meczu z Wickmayer na korcie Suzanne Lenglen starsza z sióstr Radwańskich kontrolowała przebieg gry, zaprezentowała wiele niekonwencjonalnych akcji, zaserwowała 5 asów, popełniła niewielką ilość własnych błędów - zaledwie 11, przy 26 rywalki.
Kolejna przeciwniczka naszej reprezentantki Maria Szarapowa (nr 7) potrzebowała 89 minut na pokonanie Yung-Jan Chan (Tajwan) 6-2, 6-3.
Do tej pory Agnieszka Radwańska zmierzyła się z Szarapową siedmiokrotnie, wygrała tylko raz, w 2007 roku w trzeciej rundzie US Open, 6-4 1-6 6-2.
Z tegorocznego French Open odpadł w sobotę polski kwalifikant Łukasz Kubot, ulegając w III rundzie turnieju głównego 7-6 (7-4), 4-6, 5-7, 4-6 Kolumbijczykowi Alexandro Falli, który także musiał wcześniej wystąpić w eliminacjach.