Rodziny na start!

Wszystkie rodziny, które cenią sobie wspólne, aktywne spędzanie czasu wolnego, zapraszamy do wzięcia udziału w biegu rodzinnym, który odbędzie się w ramach IX Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego, w sobotę, 17 maja.

Klasyfikacja rodzin to wspaniała okazja do międzypokoleniowej integracji, a także do dobrej zabawy, w której mogą uczestniczyć zarówno najmłodsi jak i najstarsi członkowie rodzindający dobry przykład młodemu pokoleniu – mówi Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

 

Bieg rodzinny rozpocznie się o godzinie 15.00 na Błoniach Krakowskich. Mogą w nim uczestniczyć zespoły mieszane, minimum czteroosobowe (max. sześcioosobowe). W składzie każdego zespołu musi startować przynajmniej jedno dziecko (osoba, która nie ukończyła 18 roku życia) oraz jedno z rodziców lub dziadków. Zgłoszenia uczestnictwa w Klasyfikacji rodzin można dokonywać wyłącznie w Biurze Zawodów. Opłata startowa wynosi 25 zł d zespołu. Szczegółowe informacje można znaleźć w  regulaminie IX Mini Cracovia Maraton. Na zwycięzców biegu czekają atrakcyjne nagrody i puchary.

 

Wszystkich zainteresowanych sportem i wspólną dobrą zabawą zapraszamy na  Błonia już w godzinach przedpołudniowych. Zostanie tam utworzona strefa rodzinna, w której każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Miłośnicy klocków Lego będą mogli wziąć udział w wielkim budowaniu. Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino zaprasza  na zajęcia sportowe oraz na malowanie twarzy. A wszyscy miłośnicy koszykówki będą mogli wziąć udział w treningu przygotowanym przez Fundację Marcina Gortata.


Klasyfikacja Rodzin odbywa się w ramach kampanii Kraków stawia na rodzinę, którą Gmina Miejska Kraków organizuje już po raz czwarty. Honorowy patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny, nie tylko z Krakowa  do spędzenia biegowej soboty razem z nami na Błoniach – zachęca Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.