Rodziny na start!

18 kwietnia, w drugim dniu Krakowskich Spotkań Biegowych, wszystkie aktywne krakowskie rodziny zapraszamy  do udziału w Krakowskim Biegu Rodzin, organizowanym w ramach 10. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego.

Bieg rodzin to wspaniała okazja do międzypokoleniowej integracji, a także do dobrej zabawy, w której mogą uczestniczyć zarówno najmłodsi jak i najstarsi członkowie rodzin – dający dobry przykład młodemu pokoleniu – mówi Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

 

Krakowski Bieg Rodzin rozpocznie się o godzinie 15.00 na Błoniach Krakowskich. Mogą w nim uczestniczyć zespoły mieszane, minimum trzyosobowe (max. sześcioosobowe). W składzie każdego zespołu musi startować przynajmniej jedno dziecko (osoba, która nie ukończyła 18. roku życia) oraz jedno z rodziców lub dziadków. Wszyscy członkowie zespołów muszą być z sobą spokrewnieni i mieć co najmniej jeden taki sam element stroju startowego (koszulka, bluza, czapka). Zgłoszenia uczestnictwa w Krakowskim Biegu Rodzin można dokonywać wyłącznie w Biurze Zawodów. Opłata startowa wynosi 25 zł od zespołu. Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie 10. Mini Cracovia Maraton. Na zwycięzców biegu czekają atrakcyjne nagrody i puchary.

 

 Najmłodsi będą zaś mogli wziąć udział w specjalnych biegach na dystansie kilkudziesięciu metrów.

 

Wszystkich zainteresowanych sportem i wspólną dobrą zabawą zapraszamy też na Błonia Krakowskie, gdzie powstanie strefa rodzinna, w której każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Specjalnie dla dzieci zostaną wydzielone trzy strefy animacyjne, będzie można wziąć udział w licznych konkursach i zabawach.

 

Krakowski Bieg Rodzin odbywa się w ramach kampanii Kraków stawia na rodzinę, którą Gmina Miejska Kraków organizuje już po raz piąty. Honorowy patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny, nie tylko z Krakowa do spędzenia biegowej soboty razem z nami na Błoniach – zachęca Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.