Reprezentanci Ukrainy najlepsi w 5 dla Kościuszki

Wspólnie z półmaratończykami wystartowali uczestnicy 5 dla Kościuszki – biegu na 5 km, organizowanego dokładnie w dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki i będącego zwieńczeniem finału obchodów Roku Kościuszkowskiego w Krakowie. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet najlepsi okazali się reprezentanci Ukrainy.

Na linii startu stanęło 807 osób, a 803 z nich zameldowały się na mecie.

Z czasem 14 minut i 48 sekund zwyciężył Rusłan Sawczyk z Ukrainy, wyprzedzając swojego rodaka Dmytro Didowodiuka i stałego bywalca krakowskich imprez biegowych Adama Czerwińskiego. W rywalizacji kobiet triumfowała również reprezentantka Ukrainy – Oksana Raita. Druga była jej krajanka Walerja Zinenko, a trzecia Maria Sławik z AZS AWF Kraków Masters, która dwa tygodnie temu stała na drugim stopniu podium po 11. PZU Biegu Trzech Kopców.

Szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ.

Patronat honorowy nad biegiem objęli Konsul Generalny USA w Krakowie Walter Braunohler, który osobiście uświetnił imprezę swoją obecnością oraz Konsul Generalny Francji w Krakowie Frédéric de Touchet, którego podczas zawodów reprezentował Sekretarz Generalny Instytutu Francuskiego w Krakowie Michaël Magne.

Fot. MCH/ZIS; Filip Radwański