Reprezentacyjny żużel w Krakowie

2 lipca o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Odmogile 1b w Nowej Hucie odbędzie się mecz żużlowych reprezentacji Polski i Rosji. Wydarzenie to było tematem konferencji prasowej, która w czwartek, 9 czerwca zorganizowana została w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

- Rozpoczynamy nowy rozdział w sportowym Krakowie, czyli żużel. Na razie mówiliśmy o nim w aspekcie drużyny klubowej, teraz będziemy mogli gościć reprezentację Polski. Myślę, że będzie to bardzo dobra współpraca i również dalszy rozwój żużla w naszym mieście. Drużyna Speedway Wandy Instal Kraków obecnie rozgrywa swoje mecze w pierwszej lidze, mam nadzieję, że tak jak założyliśmy z Prezesem Pawłem Sadzikowskim, najpóźniej w 2018 roku na nowym stadionie –  dostosowanym do wymogów najwyższej klasy rozgrywek – będziemy już te mecze mogli rozgrywać w ekstralidze. W tej chwili trwają prace modernizacyjne na stadionie i zgodnie z obietnicą złożoną przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego, w 2018 roku ten stadion będzie ukończony. W Krakowie żużel ma dużą tradycję. Od 2009 roku organizowaliśmy też Międzynarodowe Turnieje o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, w których startowali najlepsi żużlowcy na świecie – tacy jak Tomasz Gollob, Jason Crump czy Greg Hancock – powiedział Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

- Chciałbym bardzo podziękować włodarzom Miasta Krakowa oraz Prezesowi Pawłowi Sadzikowskiemu, dzięki nim to wydarzenie będzie miało tutaj miejsce. Bardzo cieszą nas plany rozbudowy stadionu i wierzymy, że dzisiaj rozpoczynamy długofalową współpracę zarówno z Reprezentacją Polski, jak i z Krakowem. Przed nami pierwszy sprawdzian, już 2 lipca i mamy nadzieję, że uda się wszystko zorganizować na najwyższym poziomie. Dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów na ten najważniejszy test Żużlowej Reprezentacji Polski przed Drużynowym Pucharem Świata, także możemy zagwarantować, że wszystkie oczy całej żużlowej Polski będą koncentrować się na Krakowie – mówił Karol Lejman, Prezes firmy One Sport – partnera Żużlowej Reprezentacji Polski.

W konferencji udział wziął także Piotr Szymański, Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Polskiego Związku Motorowego. - Bardzo się cieszę, że możemy zorganizować mecz Polskiej Reprezentacji z Rosją właśnie w Krakowie. Z tą reprezentacją walczyliśmy ostatnio 3 lata temu w Ostrowie przy pełnych trybunach, jestem pewien, że tak samo będzie za miesiąc w Krakowie. Jest to sprawdzian przed Drużynowym Pucharem Świata, który odbędzie się w Anglii i Danii. To również jeden z trzech tegorocznych meczów Reprezentacji Polski w naszym kraju. Zaczynamy w Krakowie – duże miasto, duże zainteresowanie. Wydaje mi się, że to najbardziej odpowiednie miejsce.

Szczegóły na temat wydarzenia przedstawił Jan Konikiewicz, Wiceprezes firmy One Sport. - Zaprosiliśmy do tego sparingu reprezentację Rosji. Nasz rywal pojedzie w składzie: Artiom Łaguta, Grigorij Łaguta, Wiktor Kułakow, Andriej Kudriaszow, Emil Sajfutdinow, Renat Gafurow. Mecz będzie transmitowany przez TVP Sport. Zawody chcemy zadedykować Witalijowi Biełousowowi, będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację kontuzjowanego zawodnika.

Obecny na konferencji trener kadry narodowej Marek Cieślak ogłosił natomiast skład reprezentacji Polski na mecz Polska – Rosja w Krakowie. Powołania otrzymali: Maciej Janowski, Piotr Pawlicki, Krzysztof Kasprzak, Przemysław Pawlicki, Piotr Protasiewicz, Janusz Kołodziej.

Na co dzień na stadionie przy ul. Odmogile 1b rolę gospodarzy pełni drużyna Speedway Wandy Instal Kraków, w konferencji uczestniczył też wspomniany wcześniej Prezes klubu Paweł Sadzikowski. - Chciałbym podziękować Gminie Miejskiej Kraków i Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz firmie One Sport, która nam zaufała. Rozmowy na temat tej imprezy trwały bardzo krótko, szybko doszliśmy do porozumienia i stwierdziliśmy, że Kraków jest idealnym miejscem do tego typu imprezy. Dziękuję także Polskiemu Związkowi Motorowemu, który nas wspiera od kilku lat i widzi w nas potencjał. Cieszy to, że tak duży żużel wkracza w końcu do Krakowa.

Bilety na spotkanie Polska – Rosja można nabywać na stronie internetowej www.ebilet.pl  oraz w sieci salonów Empik w całej Polsce.

Ceny biletów:

  • Bilet ulgowy - 25,00 PLN*
  • Bilet normalny - 35,00 PLN
  • Sektor VIP - 200,00 PLN**

*Przysługuje młodzieży do 18. roku życia, uczniom i studentom do 25. roku życia, emerytom i rencistom. Dzieci do 7. roku  
   życia - wstęp wolny za okazaniem legitymacji szkolnej.

**Dostępnych jest 100 wejściówek.

 

Fot. ŁZ/ZIS