Reprezentacja Polski na pierwsze mecze Ligi Światowej z siatkarzami Brazylii

W poniedziałek, późnym popołudniem reprezentacja Polski mężczyzn wyleciała do Sao Paulo, skąd autokarem udała się do miejscowości Maringa. Tam 29 i 30 maja Polacy rozegrają pierwsze mecze tegorocznej edycji  Ligi Światowej z Brazylią.

Na wniosek trenera Stephane’a Antigi Polski Związek Piłki Siatkowej zaakceptował skład kadry na spotkania z Brazylią.

 

W ekipie znaleźli się: rozgrywający – Fabian Drzyzga, Paweł Woicki, atakujący – Grzegorz Bociek, Dawid Konarski, przyjmujący: Rafał Buszek, Wojciech Ferens, Mateusz Mika, Michał Ruciak, środkowi: – Karol Kłos, Łukasz Perłowski, Andrzej Wrona, libero Krzysztof Ignaczak.

 

Sztab szkoleniowy i medyczny: Stephane Antiga – I trener,  Philippe Blain – II trener,  Wojciech Janas – trener przygotowania fizycznego, Oskar Kaczmarczyk – statystyk, Robert Kazimierczak – statystyk.

 

Najbliższe spotkania Brazylia - Polska będzie można obejrzeć „na żywo” w Polsacie Sport i Polsacie Sport News w oba dni – 29 maja (czwartek) i 30 maja (piątek) o godz. 19.35 (w Polsacie Sport już o 18.30 – przedmeczowe studio).

 

Oprócz Polaków i Brazylijczyków, w grupie A Ligi Światowej 2014 grają jeszcze Włosi i Irańczycy.

 

W miniony weekend siatkarze Brazylii, nie wykorzystali atutu własnego boiska i doznali  dwóch porażek po 1-3 z Włochami w inauguracyjnych konfrontacjach  LŚ.

 

20 czerwca 2014 roku, w piątek, o godz. 19.30 Liga Światowa zawita po raz pierwszy do Krakowa. W nowej hali widowiskowo-sportowej Kraków Arena zmierzą się reprezentacje Polski  i Brazylii.