Reprezentacja Polski na krakowskie ME w kajakarstwie slalomowym bez Natalii Pacierpnik i Mateusza Polaczyka

Polski Związek Kajakowy ogłosił skład naszej reprezentacji na Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie Slalomowym, które odbędą się od 6 do 9 czerwca na sztucznym torze KOLNA w Krakowie. W ekipie biało-czerwonych zabraknie finalistów Igrzysk Olimpijskich w Londynie Natalii Pacierpnik (7. w K-1) i Mateusza Polaczyka (4. w K-1). Nominacje zostały przyznane na podstawie kwalifikacji, decydowały występy podczas Tatrzańskich Slalomów w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji i zakończonych w ostatnią niedzielę mistrzostw Polski.

Natalia Pacierpnik (Krakowski Klub Kajakowy) z powodów osobistych nie wzięła udziału w kwalifikacjach o miejsce w reprezentacji. Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), mimo niewyleczonej do końca kontuzji barku, której nabawił się w połowie kwietnia, podjął taką próbę, ale przegrał rywalizację z Dariuszem Popielą oraz swoimi braćmi: Grzegorzem i Rafałem. Wicemistrz świata z 2011 roku będzie więc oglądał krakowskie mistrzostwa z trybun.

Termin imiennych zgłoszeń do czerwcowych ME upływa w środę, 22 maja. Organizatorzy: Gmina Miejska Kraków/ Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, wspierani przez Krakowski Klub Kajakowy i Polski Związek Kajakowy, spodziewają się udziału 25 ekip, około 250 zawodniczek i zawodników.

Reprezentacja Polski na ME

Kobiety
K-1: Joanna Mędoń-Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), Monika Liptak (Spływ Sromowce Wyżne), Agnieszka Nosal (AZS AWF Kraków);
C-1: Anna Ingier (Start Nowy Sącz).

Mężczyźni
K-1: Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), Grzegorz Polaczyk, Rafał Polaczyk (obaj Zawisza Bydgoszcz);
C-1: Grzegorz Hedwig, Arkadiusz Nieć, Wojciech Pasiut (wszyscy Start Nowy Sącz);
C-2: Piotr Szczepański/Marcin Pochwała (Krakowski Klub Kajakowy), Andrzej Brzeziński/Filip Brzeziński, Dariusz Chlebek/Dominik Węglarz (wszyscy AZS AWF Kraków).