Reporterka Faktów TVN Renata Kijowska przebiegła z mikrofonem 13 kilometrów!

Renata Kijowska - dziennikarka Faktów TVN nie dość, że wykazała się świetną kondycją i pokonała z mikrofonem 13-kilometrową trasę VI Biegu Trzech Kopców to jeszcze z pomocą kolegów ? kamerzystów przygotowała interesując y reportaż, który mogliśmy obejrzeć w niedzielę, 7 października w głównym wydaniu Faktów.

- Oddechu nie mogę złapać - to były pierwsze słowa reporterki TVN na mecie. - Dobiegałam dzięki Piotrowi Pogonowi, który dawał mi wskazówki na trasie. Bardzo się cieszę, że ukończyłam ten bieg - po raz pierwszy, ale chyba nie ostatni.
Piotr Pogon, który po raz trzeci wystartował w Biegu Trzech Kopców, jest jednym z niewielu zawodników na świecie biegających bez płuca długie dystanse. Płuco stracił wskutek choroby nowotworowej, lecz nie zrezygnował z uprawiania sportu. - Mnie cztery lata wprowadzał do biegania przyjaciel, dziś mam satysfakcję, że pomogłem zadebiutować Reni w tym niełatwym biegu. Renia ma w sobie ogromny hart ducha.
Duet Renata Kijowska - Piotr Pogon uzyskał identyczny czas - 1:28.22.
Reportaż można obejrzeć w Internecie, na stronie: www.fakty.tvn24.pl.


Fot. MCH/ZIS

Łukasz Sobieszkoda z TVP Kraków z boku przyglądał się wyczynom biegaczy, ale poczynił ciekawe obserwacje, co znalazło odbicie w materiale przygotowanym dla niedzielnej, popołudniowej „Kroniki" - do obejrzenia pod adresem:www.tvp.pl/krakow/kronika.