Remis Cracovii w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną

W ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Cracovii zremisowali 1-1 (1-0) z węgierskim zespołem Diosgyori. Było to ostatnie spotkanie ?Pasów? przed pierwszą wiosenną potyczką w Ekstraklasie ? 18 lutego podejmą na swoim stadionie Lechię Gdańsk. Planowany pierwotnie na 11 lutego sparing z Puszczą Niepołomice został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych.

Gola dla Cracovii zdobył w 24 min Koen Van der Biezen, wykorzystując podanie od Mateusza Żytki. Węgrzy wyrównali na 5 min przed końcem, za sprawą Gallardo. Krakowianie zgłaszali sędziemu spalonego, ale ten uznał bramkę.

„Pasy" wrócą ze zgrupowania w Beleku już w piątek.

Natomiast drużyna krakowskiej Wisły, w związku z decyzją o odwołaniu meczu o Superpuchar Polski z Legią Warszawa, zagra w sobotę o godz. 14 w Krakowie sparing z 1-ligową Sandecją Nowy Sącz.

Cracovia - Diosgyori 1-1 (1-0)

1-0 Van der Biezen 24.
1-1 Gallardo 85.

Cracovia: Kaczmarek - Żytko (65 Nykiel), Nawotczyński (65 Kosanović), Hosek, Suart (60 Puzigaca) - Radomski (60 Struna), Szeliga (60 Boljević), Budziński (65 Bartczak), Visnjakovs (65 Straus) - Ntibazonkiza (46 Szałachowski) - Van der Biezen.